Wiadomości związane z hasłem "rodzice i dzieci"

 • Zabawy z dzieckiem dla rodziców zapracowanych, zmęczonych, zabieganych

  Zabawy z dzieckiem dla rodziców zapracowanych, zmęczonych, zabieganych

  Zabawa w wieku przedszkolnym jest ważna dla rozwoju dziecka. W przedszkolach wykorzystuje się różne metody również w celu edukowania maluchów. Wielu rodzicom zabawa z dzieckiem kojarzy się tylko z czasem spędzonym wśród misiów na dywanie lub na placu zabaw. A dla rodziców zapracowanych, zmęczonych, zabieganych znalezienie czasu bywa wyzwaniem... Czy słusznie? Przecież elementy zabawy można włączać również w innych sytuacjach! Zobacz, jak łączyć zabawę i wspólne spędzanie czasu z obowiązkami domowymi lub z odpoczynkiem.
 • 6 kroków do bycia zorganizowaną mamą

  6 kroków do bycia zorganizowaną mamą

  Mając dzieci często okazuje się, że doba… nagle staje się za krótka. Pogodzenie kilku ról życiowych: mamy, żony, przyjaciółki, pracownika - może powodować, że zawsze na coś brakuje czasu. Przedstawiamy 6 kroków do bycia zorganizowaną mamą!
 • Rodzina współczesna jako środowisko wychowawcze dziecka

  Rodzina współczesna jako środowisko wychowawcze dziecka

  Rodzina jest grupą społeczną, czyli zbiorem ludzi, którzy dążąc do wspólnych celów stanowią pewnego rodzaju odrębną całość. Ta odrębna całość zachowuje swą identyczność mimo zmiany osobowego składu. Wzajemne kontakty członków rodziny stwarzają szereg trwałych ujednoliceń w zachowaniu.
 • Rodzice – dzieci, refleksje nad wychowaniem

  Rodzice – dzieci, refleksje nad wychowaniem

  Rodzice w większości starają się zapewnić swoim dzieciom wszystko to, czego im samym brakowało, podświadomie spodziewając się, iż dziecko zrealizuje w takich warunkach ich własne niespełnione ambicje i pragnienia. Kierując się jednak zdrowym rozsądkiem trzeba oprzeć się pokusie kształtowania dzieci na swój obraz i podobieństwo. Być może takie zapanowanie nad własnymi odruchami stanowi podstawowy warunek dobrego rodzicielstwa.