Wiadomości związane z hasłem "rozwój dziecka przedszkolnego"

 • Rozwój społeczny dzieci w wieku przedszkolnym

  Rozwój społeczny dzieci w wieku przedszkolnym

  Wiek przedszkolny jest okresem, w którym dziecko nawiązuje wiele kontaktów społecznych, w tym często po raz pierwszy z rówieśnikami. Wszystkie interakcje z dorosłymi i innymi dziećmi są bardzo ważne dla rozwoju społecznego, ponieważ to dzięki nim maluchy uczą się wzorców i ról społecznych. Przeczytaj, jak wygląda rozwój społeczny dzieci w wieku przedszkolnym.
 • brak_foto

  Zmiana zachowania po powrocie z przedszkola

  Ostatnio z niepokojem obserwuję zmianę zachowania mojego synka. Mały jest straszną gadułą, ma duży zasób słów i bardzo chętnie z nami rozmawia na co dzień, ale od jakiegoś miesiąca po powrocie z przedszkola prawie się nie odzywa! Na nasze pytania odpowiada półsłówkami typu "nie", "nie wiem", "nie pamiętam". Dzieje się tak tylko w przypadku gdy pytam o sprawy przedszkola! Co powinnam zrobić? Porozmawiać z nauczycielkami? Poza tym jeśli dzieje się coś złego, martwię się, że synek nie chce o tym nam powiedzieć.
 • Wpływ rodziny na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym

  Wpływ rodziny na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym

  Rodzina jest grupą, której członkiem bywamy w ciągu całego naszego życia. W niej się rodzimy, rozwijamy i żyjemy przez znaczną, bardzo ważną część naszego życia. Jest grupą, w której uczestnictwo jest przypisane, nie jest wynikiem wyboru.