Wiadomości związane z hasłem "sześciolatki do szkół"

 • Przedszkola w Lublinie strajkują!

  Przedszkola w Lublinie strajkują!

  Od wczoraj przedszkola i punkty przedszkolne strajkują! Prawie 3 tysiące placówek opiekujących się maluchami w Polsce domaga się, aby nie wysyłać dzieci 6-letnich do szkół.
 • Sześciolatki do szkół

  Sześciolatki do szkół

  Według informacji podawanych przez serwis "Gazeta Prawna", w roku 2014 wszystkie sześciolatki trafią do I klasy. Jeżeli teraz nie uda się przekonać rodziców do posyłania 6-latków do szkół, to w roku 2014/2015 w I klasach będzie ponad 600 tys. dzieci, czyli prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.
 • Sześciolatek do szkoły?

  Sześciolatek do szkoły?

  W momencie gdy dziecko kończy sześć lat wielu rodziców staje przed ogromnym dylematem jak pokierować dalszą edukacją malucha. Czy wysłać dziecko do szkoły czy pozostawić w przedszkolu na kolejny rok? Jak rozpoznać czy nasi podopieczni są gotowi aby pójść do szkoły? Psychologowie twierdzą, że w tym wypadku warto zaufać indywidualnej intuicji rodzica.
 • Sześciolatki do szkoły rok później

  Sześciolatki do szkoły rok później

  Jak podaje "Rzeczpospolita", po wyborach Ministerstwo Edukacji Narodowej ma przedstawić nowemu parlamentowi propozycję przedłużenia wprowadzania obowiązku szkolnego dla dzieci sześcioletnich. Dzięki temu samorządy będą miały więcej czasu na przystosowanie szkół do przyjęcia nowych uczniów.