Wiadomości związane z hasłem "trzylatek w przedszkolu"

 • Konferencja „Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu"

  Konferencja „Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu"

  Profesor Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska oraz miesięcznik Bliżej Przedszkola zapraszają do Torunia na konferencję „Dwulatki i trzylatki w przedszkolu i w domu. Jak świadomie je wychowywać i uczyć”. Spotkanie będzie się opierać na doświadczeniach zebranych w autorskim podręczniku metodycznym.
 • Co powinien umieć trzylatek w przedszkolu

  Co powinien umieć trzylatek w przedszkolu

  Kiedy dziecko idzie do przedszkola powinno być dość samodzielne, aby umieć odnaleźć się w nowej sytuacji. To, co powinien umieć trzylatek w przedszkolu, to przede wszystkim niezależność w jedzeniu, ubieraniu się oraz higienie.
 • brak_foto

  Trzylatek w przedszkolu

  Witam, ostatnio pytałam Panią o mojego synka, który idzie do przedszkola - nie wyobrażałam sobie jak on sobie poradzi . Otóż jest lepiej niż myślałam, to jest dopiero początek bo 4 dni dopiero chodzi, ale jest dobrze. Tylko rano jest nieciekawie ponieważ wszystkie dzieci z reguły płaczą na sali, to i Filip w płacz. Dziś rano też nie chciał wyjść z samochodu, no ale konsekwentnie go zostawiłam . No i troszke popłakał, ale potem się bawił. Niepokoi mnie jedna sytuacja - dziś zauważyłam, że w łazience rozmawia z fikcyjnym panem i tłumaczył temu "panu", że czekał na mamę i było mu smutno bo mama nie przychodziła . Ja oczywiście mu codziennie tłumaczę, że go kocham, że po niego przyjadę, ale czy to nie za mało????
 • brak_foto

  Jak sobie poradzi 3 latek w przedszkolu

  Mam wątpliwości czy posłać synka do przedszkola - ma 3 lata, jeżeli chodzi o samoobsługę to nie ma z tym żadnego problemu. Problem tkwi w tym, że beze mnie nigdzie nie chce iść, jestem obecnie na urlopie macierzyńskim, także spędzam z nim większość czasu. Obecnie nawet chodzi ze mną do toalety, a wszelkie próby uświadamiania go, że nigdzie nie ide tylko do łazienki kończą się fiaskiem. Zastanawiam się jak postępować żeby się nie zraził przedszkolem. Proszę o radę...
 • 3 latki w przedszkolu

  3 latki w przedszkolu

  Gdy dziecko osiąga wiek trzech lat jego rozwój staje się bardzo dynamiczny, a jego indywidualne przemiany zachodzą odpowiednio do wieku. Dziecko w przedszkolu przebywa w specjalnie przygotowanym środowisku, które pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Trzylatek w przedszkolu to doskonałe rozwiązanie aby w przyjemny sposób wpoić dziecku pewne zachowania, nauczyć nowych umiejętności oraz rozwinąć malucha emocjonalne.
 • Adaptacja dzieci trzyletnich w przedszkolu

  Adaptacja dzieci trzyletnich w przedszkolu

  Od września małe dzieci po raz pierwszy przyszły do naszego przedszkola i jest to dla nich nowe doświadczenie, które rozpoczyna proces adaptacji do nowego środowiska. Adaptacja ma olbrzymie znaczenie, ponieważ jest to mechanizm, z którego korzystamy przez całe życie.