Wiadomości związane z hasłem "w co się bawić z dzieckiem"

 • 5 pomysłów na wiosenne zabawy z kilkulatkiem

  5 pomysłów na wiosenne zabawy z kilkulatkiem

  Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, warto przebudzić z zimowego odrętwienia całą rodzinę. Najlepszym sposobem będą ciekawe zabawy, w które można zaangażować zarówno mniejsze dzieci, te trochę starsze oraz dorosłych. Przygotowaliśmy kilka przykładowych propozycji.
 • Pięć miejsc gdzie warto zabrać dziecko

  Pięć miejsc gdzie warto zabrać dziecko

  Szukasz pomysłu na weekend z dzieckiem? Zabierz je tam, gdzie czeka wesoła zabawa, dzięki której maluch poszerzy swoje horyzonty. Przedstawiamy pięć wybranych miejsc, gdzie dobrze będą się czuć zarówno dzieci, jak i rodzice.
 • Cztery zabawy na podróż samochodem z dzieckiem

  Cztery zabawy na podróż samochodem z dzieckiem

  Bywa, że podczas podróży dzieci szybko się nudzą i zaczynają marudzić. Aby tego uniknąć, rodzic musi mieć w zanadrzu kilka pomysłów na ciekawe zabawy dla najmłodszych. Przedstawiamy sprawdzone pomysły, które zajmą nie tylko maluchy, ale również dorosłych.
 • Zimowe zabawy ruchowe dla przedszkolaków

  Zimowe zabawy ruchowe dla przedszkolaków

  W wielu miejscach w kraju spadł długo wyczekiwany przez najmłodszych śnieg. Wykorzystajmy więc sprzyjającą aurę i zorganizujmy zimową olimpiadę dla przedszkolaków. W zabawy z pewnością włączą się też starsi członkowie rodziny.
 • Jak się bawić z małym artystą

  Jak się bawić z małym artystą

  Zabawy plastyczne to idealny pomysł na spędzanie czasu z małym artystą. Jeśli szukacie inspiracji dla twórczych działań, niżej znajdziecie kilka podpowiedzi - w tym piękne prezenty, które przedszkolak będzie mógł podarować babci i dziadkowi z okazji ich święta.
 • 5 zimowych zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci

  5 zimowych zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci

  Wielkimi krokami zbliża się zima i tak wyczekiwana przez najmłodszych pora zabaw na śniegu. Lepienie bałwana czy jazda na sankach to zajęcia, którym z lubością oddają się wszystkie dzieci. Warto do tego kanonu dodać również inne propozycje!
 • 5 pomysłów na zabawy z chorym dzieckiem

  5 pomysłów na zabawy z chorym dzieckiem

  Wszyscy rodzice wiedzą jak trudnym zadaniem jest zapewnienie rozrywki choremu maluchowi. Dziecko jest osłabione i znudzone ciągłym leżeniem w łóżku. Przedstawiamy więc pomysły na zabawy dla dzieci, które zajmą czas małemu rekonwalescentowi.
 • 5 pomysłów na zabawy jesienne dla dzieci

  5 pomysłów na zabawy jesienne dla dzieci

  Jesień to jedna z piękniejszych i bardziej inspirujących pór roku. Liście na drzewach zmieniają kolory, a każdy spacer z dzieckiem to szansa na odkrycie jesiennego skarbu. Przygotowaliśmy podpowiedzi dla rodziców, którzy zastanawiają się, w co się bawić z dzieckiem jesienią.
 • Jak aktywizować rozwój przedszkolaka

  Jak aktywizować rozwój przedszkolaka

  Ogromne znaczenie dla kształtowania osobowości dziecka, rozbudzania jego twórczego myślenia oraz rozwijania kreatywności ma zagadnienie twórczości. Przejawia się ona w każdej dziedzinie działalności, zarówno artystycznej, jak i codziennym życiu. Warto więc wiedzieć jak skutecznie aktywizować rozwój przedszkolaka!
 • 6 ekozabaw dla dzieci

  6 ekozabaw dla dzieci

  Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że już małe dzieci powinny wiedzieć jak dbać o otaczające je środowisko. Aby nie martwić się tym, jak zmienić ich nawyki, już od kołyski warto wpajać podstawowe postawy proekologiczne. Jak to zrobić? Oczywiście poprzez zabawę!
 • Maluch u lekarza, jak pokonać lęk

  Maluch u lekarza, jak pokonać lęk

  Dziecięcy strach przed lekarzem nie jest niczym niezwykłym. Nawet dorośli odczuwają zdenerwowanie przed wizytą w gabinecie specjalisty. Jednak w trudnej dla siebie sytuacji maluchy są o wiele bardziej wrażliwe i bezradne! Jak więc pokonać takie lęki?
 • 5 najciekawszych parków rozrywki dla dzieci

  5 najciekawszych parków rozrywki dla dzieci

  Wakacje to najlepszy czas na zaplanowanie rodzinnej wyprawy. Warto wybrać się w miejsce, które spodoba się zarówno pociechom, jak i rodzicom. Przedstawiamy więc pięć wybranych najciekawszych parków rozrywki dla dzieci, gdzie nawet dorośli będą mogli się beztrosko bawić!
 • brak_foto

  W co bawić się z 3 latkiem

  Witam, mam mały kłopot z zainteresowaniem zabawą na dłużej mojego 3 letniego synka. Zastanawiam się w co bawić się z 3 latkiem, żeby był zadowolony? Oglądamy książeczki z obrazkami, czytamy bajeczki, lepimy ludziki z masy solnej i ciastoliny... Jak jeszcze mogę bawić się z dzieckiem, żeby było to dobre dla jego rozwoju, ale jednocześnie dostosowane do wieku?