Wiadomości związane z hasłem "zabawa dla dziecka"

 • Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci

  Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci

  Każde przyjęcie to dla dzieci ogromne przeżycie. Zbliża się Sylwester i warto pomyśleć o zaplanowaniu małej imprezy także dla najmłodszych domowników. Dobrze zorganizowane przyjęcie dla dzieci zapewni im prawdziwą frajdę i niezapomniane wspomnienia.
 • Nowa inicjatywa firmy NUTRICIA dla dzieci

  Nowa inicjatywa firmy NUTRICIA dla dzieci

  Zabawa jest dla dzieci nie tylko rozrywką, ale również pełni ważną rolę edukacyjną. Zanim maluch pójdzie do szkoły to właśnie dzięki niej poznaje otaczający go świat. Aby przybliżyć tę wiedzę rodzinom i opiekunom, firma NUTRICIA Zakłady Produkcyjne w Opolu zorganizowała konkurs na najlepszy pomysł na zabawę z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat!
 • Zabawa podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym

  Zabawa podstawową formą aktywności dziecka w wieku przedszkolnym

  Zabawa jest formą aktywności człowieka. Pojawia się w różnych fazach jego rozwoju i różną pełni w nich rolę. Przyczyniając się do jego rozwoju, sama także temu rozwojowi podlega. Prawdziwa zabawa, czyli stworzona przez dziecko od początku do końca występuje w wieku przedszkolnym, który nazywany bywa czasami po prostu wiekiem zabawy.
 • Rodzaje dziecięcej aktywności twórczej

  Rodzaje dziecięcej aktywności twórczej

  Jednym z przejawów akywności dziecięcej  jest zabawa twórcza, która jest cechą wrodzoną  zdrowego dziecka. Zabawa, w której dominują zabawy inspirowane i zabawy kierowane przez nauczycielkę. Maria Przetacznik pisze, że “zabawa jest przejawem własnej aktywności dziecka jako wyznacznika jego rozwoju, a jednocześnie podstawową formą jego działalności, aż do czasu podjęcia nauki szkolnej.”
 • Przez zabawę do Unii Europejskiej

  Przez zabawę do Unii Europejskiej

  "Wszystko, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat." R. Fulghum