Wiadomości związane z hasłem "zabawy dla dzieci"

 • Wakacje z dziećmi na kempingu

  Wakacje z dziećmi na kempingu

  Wakacje z dziećmi na kempingu to dobry pomysł? Czy raczej powinniśmy zmienić coroczne plany w związku z pojawieniem się nowego członka rodziny? Okazuje się, że wakacje z dzieckiem w przyczepie kempingowej mogą być świetną przygodą zarówno dla malucha, jak i rodziców, jednak do wyjazdu warto się wcześniej dobrze przygotować.
 • brak_foto

  Zabawy dla dzieci w różnym wieku

  Jestem mamą 1,5 rocznego synka i ponad trzyletniej córki. Opiekuję się dziećmi w domu, ale odkąd synek podrósł i zaczął chodzić trudno mi wygospodarować czas, żeby zająć się każdym dzieckiem osobno. Zastanawiam się czy są zabawy dla dzieci w różnym wieku, które zainteresują zarówno 1,5 roczne, jak i 3 letnie dziecko? Bardzo ułatwiłoby mi to codzienne funkcjonowanie i może zbliżyło moje dzieci, które nie za bardzo potrafią się razem bawić.
 • Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci

  Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci

  Każde przyjęcie to dla dzieci ogromne przeżycie. Zbliża się Sylwester i warto pomyśleć o zaplanowaniu małej imprezy także dla najmłodszych domowników. Dobrze zorganizowane przyjęcie dla dzieci zapewni im prawdziwą frajdę i niezapomniane wspomnienia.
 • "Odkrywcy i twórcy" zabawy z techniką

  I - Współczesny przedszkolak ma wiele okazji do zaspokojenia swoich naturalnych potrzeb poznawczych. Przed dzieckiem stają sytuacje, w których samodzielnie musi rozwiązywać problemy, szukać, badać i odkrywać nowe zjawiska. Celowi temu mogą posłużyć zabawy badawcze w przedszkolu, które są jednym ze sposobów rozwijania aktywności twórczej dziecka. Dziecko ma okazję samodzielnie szukać odpowiedzi na nurtujący je problem. Pobudza to w nim aktywność poznawczą, która przejawia się w działaniach badawczych i w zadawaniu pytań. Natomiast nauczyciel ma za zadanie kierować jego aktywnością tak, aby mogło w pełni się rozwijać.
 • Dziecko i komputer

  Dziecko i komputer

  Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że zbyt długie przesiadywanie przed ekranem komputera jest szkodliwe szczególnie w przypadku dzieci. Nie trzeba zabraniać podopiecznym korzystania ze sprzętu elektronicznego. Jednak warto zwrócić uwagę dzieci na zasady bezpiecznego korzystania z komputera.
 • Karnawał dla dzieci 2012

  Karnawał dla dzieci 2012

  Karnawał to pełna kolorów i wrażeń tradycja nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy dla dzieci to pomysł na fantastyczną zabawę i niezapomniane chwile. Potrzebne jest dobre jedzenie, muzyka, stroje dla dzieci, dużo kolorów i możemy zaczynać zabawę!
 • brak_foto

  W co się bawić z dzieckiem?

  Mam 3, 5 letnią bardzo energiczną córeczkę. Po powrocie z przedszkola z reguły dzieci są chyba zmęczone, a tak mi się przynajmniej wydawało, a Julcia chce się ciągle bawić. Proszę o podpowiedź, co do rodzaju zabaw, które mogą zainteresować takiego malucha?