Wiadomości związane z hasłem "zabawy edukacyjne dla dzieci"

 • Ucz się języka wspólnie z dzieckiem!

  Ucz się języka wspólnie z dzieckiem!

  Niezależnie czy dziecko uczy się języka angielskiego, czy biologii indywidualna pomoc rodziców w procesie kształcenia jest niezbędna. Wspólna nauka niesie za sobą wiele korzyści i może być wspaniałą zabawą nie tylko dla dzieci, ale i opiekunów.
 • brak_foto

  Zabawy dla dziecka

  Jestem mamą bardzo żywego, ruchliwego chłopca. Jego energią można obdzielić kilkoro innych dzieci. Na szczęście nie mamy z nim problemów wychowawczych, z którymi nie moglibyśmy sobie poradzić. Jednak kwestią nad którą się zastanawiam jest właśnie ten nadmiar energii. Razem z mężem staramy się ją rozładować podczas spacerów na świeżym powietrzu. Wtedy Adaś może się wybiegać ile tylko chce, jednak podczas deszczu musimy zostać w domu. Jesienią brzydkie dni zdarzają się coraz częściej, a mnie zaczyna brakować pomysłów na zabawę. Adaś domaga się coraz to nowych rozrywek. Nie interesuje go już zabawa w chowanego, czy skakanie po łóżku. Również w klubie dla maluszków wypróbował wszystkie zabawki. Szukam jakiś nowych zabaw dla dziecka, które przepełnia energia. Bardzo proszę o podpowiedź.
 • Wczesna edukacja dziecka

  Wczesna edukacja dziecka

  Toczą się spory odnośnie tego czy to dobry pomysł aby dziecko już wieku sześciu lat szło do szkoły. Rodzice przyzwyczajeni są do tego, że edukacja przedszkolaka rozpoczyna się gdy podopieczny kończy siedem lat. Czy wczesna edukacja dziecka to dobre rozwiązanie?
 • Zabawy i ćwiczenia do pracy z dziećmi zdolnymi w wieku przedszkolnym

  Zabawy i ćwiczenia do pracy z dziećmi zdolnymi w wieku przedszkolnym

  Wiek przedszkolny to okres, w którym ujawniają się różne uzdolnienia. Należy je jak najwcześniej rozpoznać i rozpocząć pracę nad ich rozwijaniem. Zdolności mogą przejawiać się w różnych dziedzinach działalności. Najwcześniej pojawiają się zdolności matematyczne i artystyczne, zwłaszcza muzyczne i plastyczne.
 • Rodzaje dziecięcej aktywności twórczej

  Rodzaje dziecięcej aktywności twórczej

  Jednym z przejawów akywności dziecięcej  jest zabawa twórcza, która jest cechą wrodzoną  zdrowego dziecka. Zabawa, w której dominują zabawy inspirowane i zabawy kierowane przez nauczycielkę. Maria Przetacznik pisze, że “zabawa jest przejawem własnej aktywności dziecka jako wyznacznika jego rozwoju, a jednocześnie podstawową formą jego działalności, aż do czasu podjęcia nauki szkolnej.”