Wiadomości związane z hasłem "zachowanie dziecka z adhd"

 • W jaki sposób potwierdzić zespół nadpobudliwości psychoruchowej u dziecka?

  W jaki sposób potwierdzić zespół nadpobudliwości psychoruchowej u dziecka?

  Niektórzy kwestionują istnienie ADHD u dzieci, argumentując że objawy, które mu towarzyszą są skutkiem złego wychowania. Eksperci wskazują natomiast konkretne przyczyny tego zaburzenia, a także uczulają rodziców na konieczność otoczenia malucha specjalistyczną opieką, dzięki której funkcjonowanie dziecka z nadpobudliwością staje się o wiele łatwiejsze. 
 • Jak postępować z nadpobudliwym dzieckiem

  Jak postępować z nadpobudliwym dzieckiem

  Dorośli często zdają się nie wiedzieć, jak postępować z dziećmi nadpobudliwymi psychoruchowo. Maluchy swoim brakiem koncentracji czy nadmierną impulsywnością utrudniają wszelkie próby porozumienia. Aby takie sytuacje nie zdarzały się, rodzice i nauczyciele powinni wykazać się konsekwencją, nieustępliwością, a przede wszystkim cierpliwością.
 • Nadpobudliwe dziecko w przedszkolu

  Nadpobudliwe dziecko w przedszkolu

  Wychowanie i praca z maluchem, który sprawia wrażenie nieuważnego i impulsywnego zawsze stanowi wyzwanie. Dziecko łatwo uznać przez pomyłkę za niegrzeczne, nieposłuszne, mimo że takie zachowanie nie wynika ze złej woli, a z pewnych zaburzeń pracy mózgu, nazywanych ADHD.
 • ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej

  ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej

  „Nie wierć się, siedź spokojnie, słuchaj uważnie, nie przeszkadzaj ...” jakże często padają z ust nauczycieli i rodziców słowa w stosunku do dzieci, które cechuje nadmierna aktywność ruchowa, impulsywność i trudności z koncentracją uwagi, w szkole i w domu. Zniecierpliwieni, zmęczeni i sflustrowani kolejnym przewinieniem, nieposłuszeństwem czy niewłaściwy zachowaniem dziecka, wzajemnie się oskarżamy o popełnianie błędów wychowawczych.