Wiadomości związane z hasłem "zapisy do przedszkola"

 • brak_foto

  Samotnie wychowująca matka a rejonizacja

  Witam, jestem matką samotnie wychowującą 4 letnie dziecko. Ze względu na warunki finansowe oraz brak alimentów mieszkam z rodzicami w niewielkiej miejscowości ale zameldowana jestem w innym miejscu. Chciałam zapisać dziecko do przedszkola w miejscowości rodziców, ponieważ mogliby je odbierać. Ja mam pracę zmianową więc nie zawsze miałabym taką możliwość. Niestety Pani Dyrektor odmówiła mi przyjęcia dziecka tłumacząc to brakiem miejsc w grupie oraz tym, że nie jest to mój rejon. Z tego co czytałam wiem, że osoby które samotnie wychowują dziecko mają pierwszeństwo w przedszkolach ale zbiła mnie z tropu właśnie rejonizacją. Czy miała rację? Do kogo mam się zwrócić o pomoc? Bardzo mi zależy aby poszła do przedszkola, ponieważ rodzice są w podeszłym wieku i nie chcę dłużej ich "wykorzystywać" a innych przedszkoli w okolicy nie ma - prywatne, ale mnie na nie niestety nie stać. Dziękuję za odpowiedź.
 • brak_foto

  Deklaracja woli przyjęcia do przedszkola

  Witam. Mój syn został zakwalifikowany do przedszkola. Zostało nam złożenie deklaracji woli uczęszczania do niego. Czy po złożeniu jej jest możliwa zmiana przedszkola? A może jeszcze przed (jeśli np.znalazłoby się miejsce w innym)?
 • brak_foto

  Kiedy zapisać dziecko do przedszkola

  Jesteśmy rodzicami półtorarocznej Ani. Wiemy, że córeczka jest jeszcze mała, ale chcielibyśmy aby jako trzylatka poszła do przedszkola. Dużo słyszeliśmy o problemach z zapisaniem dzieci do konkretnego, wybranego przez rodziców przedszkola. W związku z tym zastanawiamy się, czy już teraz nie należy "zaklepać" sobie miejsca w konkretnej placówce? Mamy upatrzone przedszkole, do którego bardzo chcielibyśmy wysłać córkę, ale podobno zawsze jest dużo chętnych...
 • brak_foto

  Gdzie lepiej zapisać dziecko?

  Witam, jestem mamą Adasia który w październiku tego roku kończy 5 lat, proszę o poradę, gdzie powinnam zapisać dziecko, czy do przedszkola przy szkole czy osobnego przedszkola publicznego, i jeszcze chciałbym się dowiedzieć do jakiego rejonu należy Wólka Lubelska i gdzie jest nasze przedszkole publiczne. pozdrawiam Agnieszka
 • brak_foto

  Przedszkole

  Witam mam pytanie na temat rekrutacji przedszkolnej Chciałabym sie dowiedzieć czy dokument z urzedu st. cywilnego swiadczący o tym ze nie jestem w zwiazku małzeńskim i moj stan cywilny to panna wystarczy do tego by stwierdzić ze jestem samotną matka czy trzeba dołączyć także pismo z sądu o otrzymywaniu alimentów???? pozdrawiam
 • brak_foto

  DANE MĘŻA CZY AKTUALNEGO PARTNERA

  Witam, Chciałabym zapisać dziecko do przedszkola. Zapisując je do przedszkola muszę wypełnić wniosek m.in.dane ojca/opiekuna. Sytuacja wygląda tak, że nie mieszkam już z mężem w dodatku każde z nas mieszka w innym kraju. Do rozwodu jeszcze nie doszło jednak ja mam już stałęgo partnera z którym tworzę rodzinę. Czyje dane w takim razie powinnam wpisać we wniosek? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam uprzejmie.
 • brak_foto

  Zapisy do przedszkola. Wrocław

  Dzień dobry :) Jestem matka samotnie wychowujaca dziecko, niedawno wprowadziłam sie do Wroclawia i tutaj tez szukam pracy, mam 3 letnia corke. Poniewaz musze podjac prace chcialam sie dowiedziec czy teraz w tym okresie roku istnieje mozliwosc zapisania dziecka do przedszkola. najlepiej publicznego. pozdrawiam Joannna.
 • brak_foto

  Przedszkole Montessori

  Jestem tatą 2 letniego Kuby. Z racji tego, że coraz częściej pojawia się sytuacja braku miejsc w przedszkolach, zaczynamy z żoną rozglądać się za jakąś placówką. Znalazłem przedszkole Montessori, ale to nie jest chyba zwykłe przedszkole. Na czym polega edukacja w takim miejscu?
 • Dojrzałość przedszkolna

  Dojrzałość przedszkolna

  Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem przedszkola i nad tym, czy znajdzie się w nim miejsce dla ich dziecka. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola warto zapoznać się z pojęciem dojrzałości przedszkolnej.