Wiadomości związane z hasłem "zapisy do przedszkoli"

 • brak_foto

  Samotnie wychowująca matka a rejonizacja

  Witam, jestem matką samotnie wychowującą 4 letnie dziecko. Ze względu na warunki finansowe oraz brak alimentów mieszkam z rodzicami w niewielkiej miejscowości ale zameldowana jestem w innym miejscu. Chciałam zapisać dziecko do przedszkola w miejscowości rodziców, ponieważ mogliby je odbierać. Ja mam pracę zmianową więc nie zawsze miałabym taką możliwość. Niestety Pani Dyrektor odmówiła mi przyjęcia dziecka tłumacząc to brakiem miejsc w grupie oraz tym, że nie jest to mój rejon. Z tego co czytałam wiem, że osoby które samotnie wychowują dziecko mają pierwszeństwo w przedszkolach ale zbiła mnie z tropu właśnie rejonizacją. Czy miała rację? Do kogo mam się zwrócić o pomoc? Bardzo mi zależy aby poszła do przedszkola, ponieważ rodzice są w podeszłym wieku i nie chcę dłużej ich "wykorzystywać" a innych przedszkoli w okolicy nie ma - prywatne, ale mnie na nie niestety nie stać. Dziękuję za odpowiedź.
 • Ruszają zapisy do przedszkoli!

  Ruszają zapisy do przedszkoli!

  Właśnie ruszają zapisy do przedszkoli w największych miastach! W dzienniku "Rzeczpospolita" możemy przeczytać co zrobić, aby zwiększyć szanse maluchów na przyjęcie do wybranej placówki.
 • Dojrzałość przedszkolna

  Dojrzałość przedszkolna

  Wielu rodziców zastanawia się nad wyborem przedszkola i nad tym, czy znajdzie się w nim miejsce dla ich dziecka. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola warto zapoznać się z pojęciem dojrzałości przedszkolnej.