Wiadomości związane z hasłem "zdrowe nawyki"

 • Kiedy przedszkolak ma nadwagę

  Kiedy przedszkolak ma nadwagę

  Nadwaga to nie tylko problem z wyglądem. Łączy się również z obniżoną sprawnością fizyczną, problemami zdrowotnymi, a nawet społecznymi. Przedszkolak, który ma nadwagę, jest narażony na odrzucenie przez grupę rówieśniczą. Dlatego należy kontrolować wagę dziecka i reagować w przypadku nieprawidłowości. Skąd wiadomo, kiedy przedszkolak ma nadwagę? I jak postępować, gdy maluch waży kilka kilogramów za dużo? Podpowiadamy w artykule.
 • Wychowanie prozdrowotne

  Wychowanie prozdrowotne

  Dziecko w przedszkolu nie tylko wchodzi w nowe środowisko i nawiązuje przyjaźnie. Wiek ten jest przede wszystkim czasem, kiedy maluch ma najbardziej chłonny umysł i kiedy wyostrza się jego zmysł obserwacyjny. W mgnieniu oka przyswaja sobie zachowania i nawyki, które zwykle podpatruje u dorosłych. Jest to więc doskonały moment na edukację prozdrowotną naszej pociechy.
 • Żyjmy zdrowo

  Żyjmy zdrowo

  Zdrowie jest jednym z warunków wychowania. Dziecko słabe, chorowite jest mało aktywne, a zatem gorzej się rozwija, mniej doświadcza. Zdrowie jest, więc fundamentalnym warunkiem wychowania. Podstawowe składniki zdrowia: odporność, sprawność ustroju w znacznym stopniu poddają się doskonaleniu przez ćwiczenia fizyczne i hartowanie.
 • Edukacja zdrowotna w przedszkolu

  Edukacja zdrowotna w przedszkolu

  Wzbogacanie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie to podstawa edukacji zdrowotnej dziecka w przedszkolu.