Wiadomości związane z hasłem "zdrowe żywienie dzieci"

  • 7 przepisów na zdrowe koktajle dla dzieci

    7 przepisów na zdrowe koktajle dla dzieci

    Koktajle - szybkie i łatwe w przygotowaniu, świetnie się sprawdzają zwłaszcza na cieplejsze dni! Jest to też dobry sposób na dodanie do diety dzieci dużej ilości owoców i warzyw, a dzięki temu - witamin i mikroelementów. W domu czy w przedszkolu, warto zaprosić maluchy do tworzenia własnej kompozycji. Na początek skorzystajcie z naszych propozycji! Poniżej przedstawiamy 7 przepisów na zdrowe koktajle dla dzieci, ułożone według kolorów!
  • Zdrowe żywienie malucha: obecność pestycydów w płatkach śniadaniowych

    Zdrowe żywienie malucha: obecność pestycydów w płatkach śniadaniowych

    Kupujecie swoim dzieciom płatki śniadaniowe? Po przeczytaniu raportu stworzonego przez FoodRentgen , czyli małżeńską parę konsumentów, mającego na celu zbadanie produktów pod kątem obecności pestycydów - raz na zawsze zmienicie niekorzystne nawyki żywieniowe swoich maluchów i zaczniecie dokonywać bardziej świadomych wyborów. Jakie szkodliwe substancje możemy znaleźć w płatkach? Zobaczcie sami! 
  • Wychowanie prozdrowotne

    Wychowanie prozdrowotne

    Dziecko w przedszkolu nie tylko wchodzi w nowe środowisko i nawiązuje przyjaźnie. Wiek ten jest przede wszystkim czasem, kiedy maluch ma najbardziej chłonny umysł i kiedy wyostrza się jego zmysł obserwacyjny. W mgnieniu oka przyswaja sobie zachowania i nawyki, które zwykle podpatruje u dorosłych. Jest to więc doskonały moment na edukację prozdrowotną naszej pociechy.
  • brak_foto

    Co zrobić kiedy dziecko nie chce jeść?

    Moja 3 letnia córka Ania jest niejadkiem. Wiem, że dzieci w tym wieku mają swoje preferencje kulinarne i zdanie na temat tego co lubią, a czego nie. Jednak u mojej córki jest to naprawdę niepokojące. Potrawami, które toleruje są paluszki rybne, chleb i do czasu do czasu rosół. Na nabiał, warzywa, owoce i słodycze nawet nie chce patrzeć! Podczas obiadu bawi się jedzeniem, rozgrzebuje je na talerzu, ale nie mogę powiedzieć, żeby porcje Ani znikały. Jak już mówiłam, najchętniej żyłaby samym chlebem, ewentualnie z odrobiną masła. Podejrzewam, że przyczyną takiej sytuacji był mój powrót do pracy. Wtedy z Anią została moja mama, która pozwoliła jej grymasić, nie jeść obiadów w zamian zapychając ją chlebem. Boję się jaki wpływ będzie miał brak witamin na zdrowie mojej córki! Powinnam z tym problemem pójść do psychologa, czy czekać aż ta sytuacja sama minie? Bardzo proszę o pomoc.
  • Niejadek, czyli co zrobić żeby dzieci lubiły jeść

    Niejadek, czyli co zrobić żeby dzieci lubiły jeść

    Zdrowie dziecka jest podstawowym warunkiem pomyślnego procesu wychowawczego. Dzieciństwo to okres w życiu człowieka, w którym kształtują się jego postawy determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia i nawyki decydują o jego późniejszym stylu życia. Edukację zdrowotną należy rozpoczynać jak najwcześniej, wspólnie z rodzicami dziecka.
  • Kultura spożywania posiłków

    Kultura spożywania posiłków

    O zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju decyduje wiele czynników, wśród których na pierwsze miejsce należy wysunąć prawidłowe żywienie. W związku z tym, jednym z zasadniczych problemów, które powinno spełniać przedszkole, jest dostarczenie dziecku odpowiednich składników pokarmowych, koniecznych dla jego rozwoju. Nie ulega wątpliwości, że racjonalne odżywianie wywiera wielki wpływ na aktywność psychiczną dziecka, samopoczucie, na stosunek do zabawy, nauki i otaczającego świata zewnętrznego.
  • Kilka uwag o żywieniu dzieci w wieku szkolnym

    Kilka uwag o żywieniu dzieci w wieku szkolnym

    Najnowsze badania dotyczące żywienia polskich dzieci w wieku 6 – 12 lat wykazały niedobór wapnia, witamin B1, B2, B6, C, PP. Dieta dzieci w tym przedziale wiekowym jest uboga w pokarmy o małym stopniu przetworzenia. Dzieci jedzą zbyt dużo cukierków, chipsów, batoników, a za mało warzyw, owoców. Zgroza ogarnia, gdy podczas przerwy śniadaniowej uczniowie wyciągają z plecaków rogaliki typu „seven day’s”, oblepione cukrem pudrem pączki, a zamiast owoców - soczki w kartonikach. Nagminnie w sklepiku kupują chipsy, różne rodzaje batonów, wafelków, lizaków i cukierków.