Wiadomości związane z hasłem "żłobek a psychika dziecka"

 • Pomysł na ciekawe zajęcia w żłobku: Sensoplastyka

  Pomysł na ciekawe zajęcia w żłobku: Sensoplastyka

  Wprowadzenie elementów edukacji plastycznej we wczesnym okresie rozwoju dziecka wpływa pozytywnie na jego całościowy rozwój. Stymulacja receptorów wywołuje tworzenie połączeń nerwowych w mózgu, co przekłada się na wspomaganie procesów analizy i syntezy. Szukasz pomysłu na ciekawe i rozwijające zajęcia plastyczne w żłobku? Wykorzystaj elementy Sensoplastyki! Sprawdź, czym jest Sensoplastyka i jak zaplanować takie zajęcia w żłobku.
 • Ogólnopolska Konferencja Opiekunów Żłobkowych już 18 stycznia w Warszawie!

  Ogólnopolska Konferencja Opiekunów Żłobkowych już 18 stycznia w Warszawie!

  Konferencja odbędzie się 18 stycznia 2019 r. w hotelu Novotel Airport przy ul. 1 Sierpnia 1 w Warszawie . Zapraszamy wszystkich opiekunów w żłobkach, właścicieli i pracowników klubów dziecięcych, a także osoby prywatne zajmujące się opieką dzieci do lat 3 i osoby uprawnione do pracy z dziećmi do lat 3!
 • Dylemat rodziców - kiedy najlepiej posłać dziecko do żłobka?

  Dylemat rodziców - kiedy najlepiej posłać dziecko do żłobka?

  Do niedawna żłobki kojarzyły nam się ze łzami w oczach naszych pociech, z przewlekłym katarem, czy odparzoną dziecięcą pupą. Obecnie, takie wyobrażenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ponieważ maluchy znajdują się pod fachową opieką wykwalifikowanych osób. Jaki jest najlepszy czas na posłanie dziecka do żłobka? Wszystko zależy od indywidualnego położenia oraz potrzeb danej rodziny.