Targi Gra i Zabawa oraz Festiwal Gramy 2019 już za nami!

Targi Gra i Zabawa oraz Festiwal Gramy 2019 już za nami!
Drukuj Skomentuj

Padły kolejne rekordy! 700 stolików do grania, ponad 5 tysiący wypożyczeń gier no i… blisko 13 tysięcy uczestników! Powód? 8. Targi GRA I ZABAWA oraz 19. FESTIWAL GRAMY. Atmosfera była jak zwykle fantastyczna.

 

Targi Gra i Zabawa to nie tylko prezentacja najbardziej liczących się na polskim rynku producentów i dystrybutorów gier i zabawek, czy wydawniczych nowości. To także mistrzostwa, turnieje, widowiskowe konkursy, oraz kreatywne zabawy. Wśród atrakcji na najmłodszych czekały: eksperymenty naukowe, warsztaty plastyczne, cyrkowe, zdobienia pierników, układania kostki Rubika, czy tworzenia komiksów i gier.

 

Fascynujący świat gier


W strefie testów gier zanotowano 5065 wypożyczeń z oferty  blisko 3000 gier. Liderami wypożyczeń były:  „Azul” (edycja polska), „Odjechane Jednorożce” i „Park Niedźwiedzi”. Przez 18 godzin trwania imprezy non stop zajętych było 2500 krzeseł i 680 stolików. W Strefie PREMIER Z ESSEN prezentowane były tytuły gier, przywiezione prosto z największych światowych targów gier planszowych SPIEL w Niemczech.

 

 

Było o co grać!


W konkursie dla Wystawców o tytuł Gry Roku Targów Gra i Zabawa rywalizowało 46 gier. Grą Roku Targów Gra i Zabawa 2019 została „Fudżi” Wydawnictwa LACERTA, Familijną Grą Roku Targów Gra i Zabawa 2019 „Pluszowe opowieści”  CUBE Factory of Ideas, a Dziecięcą Grą Roku Targów Gra i Zabawa 2019  „Kto pierwszy, ten lepszy” Fabryki Kart TREFL-Kraków.  Wyróżnienia zdobyły: „Reef”  (FOXGAMES), „Patchwork Doodle” (Wydawnictwo LACERTA) i  „Cztery do wygranej” (Alexander).

 

Miłośnicy COSPLAY rywalizowali w Konkursie Cosplay Targów Gra i Zabawa. Doceniając dopracowany strój, charakteryzację i performance Jury przyznało I miejsce i nagrodę 1 000 zł Marcinowi Riegelowi (Rygiel SFX), który wcielił się w postać Pennywise z filmu „IT”. II miejsce i 600 zł zdobyła Klaudia Majkowska (Mizu) jako Astrid Hofferson z filmu „ Jak wytresować smoka 3” zaś III miejsce i 400 zł Pascal Ehrlich (Codor) jako Viper z gry "Titanfall 2". Wyróżnienie w kategorii: najlepszy strój nawiązujący do bohaterów gier planszowych przypadło Joannie Piekarskiej (Asia), która zaprezentowała się  jako Księżniczka z gry planszowej „Grajeczka”.

 

 

Kostka Rubika w mistrzowskim wydaniu

 

Targom towarzyszyły Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu 2019. To emocjonujące, sportowe wydarzenie rozgrane zostało w 6 konkurencjach, a przyciągnęło 90 najlepszych młodych zawodników z całej Polski. Mistrzem kraju Juniorów w kategorii 3x3x3 OPEN został Adam Chodyniecki z czasem 10,41 sek. Wydarzenie poprowadził Adam Polkowski - zwycięzca programu "THE BRAIN - Genialny Umysł".

 

W tle Mistrzostw można było podziwiać wystawę mozaik wykonanych przez członków gdańskiego klubu speedcubingu  z ponad 4000 kostek Rubika.

 

 

Sportowa rywalizacja

 

Równocześnie z Targami odbyły się Mistrzostwa Europy w FIT-KID & Fitness Aerobic, a także można było podziwiać „roztańczone” VI Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak - czyli niezwykłą kombinację umiejętności, sportu i widowiska. Na scenie zaprezentowali się zawodnicy w wieku od 5 do 18 roku życia, a także Duety i Formacje Fitness.

 

 

Więcej na www.graizabawa.pl

 

 

Źródło: materiały prasowe

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!