Tłusty czwartek 2024. Pomysły na zabawy w domu i przedszkolu

Tłusty czwartek 2024. Pomysły na zabawy w domu i przedszkolu
Drukuj Skomentuj

Tłusty czwartek 2024 zbliża się wielkimi krokami. To doskonała okazja do świętowania – zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Podpowiadamy, jakie zabawy zorganizować w przedszkolu na tłusty czwartek.

Tłusty czwartek 2024. Najlepsze zabawy dla dzieci


Tłusty Czwartek w przedszkolu to doskonała okazja do świętowania również w przedszkolu. Pomysłów na zabawy z tej okazji jest bez liku. Które będą najlepszą atrakcją dla maluchów?

 

Sprawdź także: Karnawał 2024 - do kiedy? Najlepsze zabawy karnawałowe dla dzieci


Przygotujcie prostą grę, w której dzieci będą musiały odnaleźć "zaginione pączki". Ukryjcie małe plastikowe pączki w sali zabaw lub ogrodzie przedszkolnym. Dzieci, które znajdą więcej pączków, wygrywają.


Kolejna świetna zabawa to  malowanie pączków. Przygotujcie w tym celu kartony w kształcie pączków, farby, pędzle i kawałki bibuły. Dzieci w tej zabawie może ograniczać wyłącznie wyobraźnia. Za najlepszy obraz może być przewidziana nagroda.


Świetnie sprawdzą się też warsztaty kulinarne, gdzie dzieci będą mogły samodzielnie formować małe pączki z masy solnej, a następnie udekorować je w dowolny sposób.


Zjadanie pączków wiszących na nitce to kolejna zabawa, którą z pewnością pamiętają rodzice. Kto pierwszy zje pączka, wygrywa. Nie jest to nic skomplikowanego, a śmiechu będzie co nie miara.

 

Czytaj również: Piasek dynamiczny i piasek kinetyczny dla dzieci? Czym one się różnią?


Pączkowy wyścig z przeszkodami to kolejna propozycja zabawy dla przedszkolaków. Tor przeszkód powinien kojarzyć się ze słodyczami. Dzieci mogą biec przez "pole dżemu" (kolorowy materiał), skakać przez "dziury" (pętle z kolorowych wstążek) i omijać "lizaki" (plastikowe lizaki na ziemi).

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!