Tłusty Czwartek

Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego? Przygotowałeś scenariusz zajęć i chcesz podzielić się nim z innymi? Dajemy Ci taką możliwość!
Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!
Tłusty Czwartek
Oceń
{

 

„Tłusty Czwartek”

1.     Zabawa powitalna „ Pączek” ( na zasadach zabawy w balonika)

„ Mój pączusiu, mój słodziutki,

        Rośnij duży, okrąglutki.

        Pączek urósł, że aż strach,

        Więc go zjedli no i bach!"

2.     Czytanie z podziałem na role przez Rodziców tekstu M. Kownackiej  „ Pączki i faworki u babci Honorki” ( rodzice mogą zostać przebrani za postacie występujące w opowiadaniu).

3.     Wspólna rozmowa na temat zwyczajów związanych z Tłustym Czwartkiem.

4.     „ Rodzinny pączkowy tor przeszkód”

·       zjadanie pączka zawieszonego na nitce  bez pomocy rąk ( rodzic trzyma zawieszonego na nitce pączka, dziecko układa ręce za plecami i bez pomocy rąk zjada pączka  ścigając się z innymi uczestnikami konkurencji)

·       karmienie z zawiązanymi oczami pączkiem przez dziecko swojego rodzica ( dziecko i rodzic mają zawiązane chustką oczy; na słowo start dziecko karmi rodzica pączkiem. Wygrywa ten kto pierwszy zje pączka)

·       pączkowe puzzle - układanie na czas obrazka pączka pociętego na części

5.    Pączkowa poezja - układnie rymowanek o pączkach przez dzieci i rodziców. Rodzice zapisują wymyśloną rymowankę na ozdobnym arkuszu i  prezentują wspólne dzieła. Na koniec spotkania kartki z rymowankami łączone są w jedna książeczkę.

6.    Pączki marzeń – dzieci przy pomocy rodziców wyklejają szkic pączka dowolnie wybranymi z przygotowanych materiałów: plastelina, ryż, kasza, przyprawy, cekiny, itd. Efekty ich pracy nauczyciel umieszcza w galerii wraz z książeczką z wierszami.

6.    Słodki poczęstunek z niespodzianką - na zakończenie wszyscy zasiadają do stołu i częstują się pączkami i herbatą. Wśród pączków jest kilka, które w środku mają jadalną niespodziankę. Osoby, które znajdą w pączku niespodziankę otrzymują nagrodę – medal.

6.     Pożegnanie – na pożegnanie wszyscy stajemy do wspólnego zdjęcia.

 

Opracowała: Katarzyna Korbel-Kostempska 

 

Twoje uwagi i pomysły

Tagi