To imię było uznawane za przestarzałe. Dziś króluje w rankingach

To imię było uznawane za przestarzałe. Dziś króluje w rankingach
Drukuj Skomentuj

Nadanie imienia dziecku to dla wielu rodziców trudna sztuka. Niektórzy prześmiewczo mówią, że dopóki nie musieli nadać imienia swojemu dziecku, nie zdawali sobie sprawy, że nie lubią tak wielu osób. Ostatnio w rankingach to konkretne imię jest bardzo popularne. Do niedawna było uznawane za przestarzałe.

Modne imię dla chłopca 2024. Już nie jest przestarzałe


Cezary to imię, które do niedawna uznawane było za przestarzałe. Oznacza "człowieka wybieranego przez Boga". W 2023 roku nadano je tylko 886 razy. Dziś staje się coraz popularniejsze.

 

Sprawdź także: Czy ksiądz może odmówić chrztu dziecka? To trzeba wiedzieć o sakramencie

 

Cezary – pochodzenie imienia. Co oznacza imię Cezary?


Eksperci twierdzą, że imię Cezary ma związek z postacią Cezara, który był jednym z najważniejszych władców w starożytnym Rzymie. Inna teza dotyczy tego, że wzięło się od rzeczownika caesaries – "długie włosy, czupryna". Co ciekawe w Polsce to imię używane jest od XXIV wieku – raz tracąc, a raz zyskując na popularności.


Mężczyźni noszący to imię to osoby o nieskomplikowanej osobowości, które kierują się prostymi zasadami i czują się dość nieswojo, kiedy dochodzi do rewolucji. To tradycjonaliści, który jednak nie boi się walki o swoje.

 

Czytaj również: Kolejna zmiana w szkołach. Będą otwarte w weekendy


Cezary to człowiek uczciwy, lojalny i przyjacielski, a ponadto ambitny, energiczny i z silnym charakterem. Zwykle cechuje się odwagą i zdolnościami przywódczymi.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!