Top 4 przedszkola w Wielkopolsce

Top 4 przedszkola w Wielkopolsce
Drukuj Skomentuj

Poszukujesz placówki dla swojego dziecka w Poznaniu i okolicy? Przedstawiamy top 4 przedszkola w Wielkopolsce! Zapoznaj się z ofertą Przedszkola Leśna Akademia, Dobrego Przedszkola i Kropka, Przedszkola Wszystkie Skarby Mamy i Przedszkola Dziecięcy Raj.

Sprawdź też inne oferty w Twojej miejscowości!

 


Przedszkole Leśna Akademia

ul. Kolorowa 10
Poznań


Przedszkole opiera swoja działalność na trzech filarach: edukacji Montessori, wychowaniu w ciągłym kontakcie z naturą oraz akceptacji siebie i innych. Wykwalifikowana kadra czerpie inspiracje ze skandynawskich metod nauczania. Na co przede wszystkim zwraca się uwagę w Leśnej Akademii? Współpraca, równość, otwartość, życzliwość i prostota - to aspekty podkreślane w wychowaniu maluchów.

Atutami Przedszkola Leśna Akademia są też warunki lokalowe (nowoczesny budynek w bezpiecznej okolicy) oraz umiejscowienie w pobliżu Lasku Marcelińskiego, będącego przestrzenią do realizacji leśnego programu.

 

 

Dobre Przedszkole i Kropka

ul. Kościelskiego 12
Poznań


Placówka stawia na wszechstronny rozwój dziecka, oparty na bezpiecznej więzi z nauczycielem oraz tworzeniu przestrzeni do zdobywania wiedzy. W tym celu Dobre Przedszkole i Kropka korzysta z zasad metody projektu badawczego wg Lilian Katz, organizując dzieciom zajęcia z badania, obserwacji, eksperymentowania, sprawdzania. Holistyczny rozwój wspierany jest też innymi metodami nauczania (m.in. z pedagogiki Montessori, sensoplastyki, metody dobrego startu).

Poszerzanie wiedzy, ale też rozwój społeczny i emocjonalny, zapewniony jest również dzięki odpowiednim warunkom: przyjaznej przestrzeni, różnorodnym pomocom dydaktycznym czy też dzięki tworzeniu kameralnych grup różnowiekowych.

 

 

Przedszkole Wszystkie Skarby Mamy

ul. Jeleniogórska 7
Poznań


Przedszkole ma profil artystyczno-językowy, co pozwala na rozwój kreatywności dzieci. Zajęcia pozwalają nie tylko na kształtować twórcze myślenie, ale też mają funkcję kompensacyjną i pomagają w rozwoju emocjonalnym. Przedszkole Wszystkie Skarby Mamy organizuje zajęcia, na których dzieci spotykają się z różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, muzyką, tańcem, teatrem. Jednocześnie rozwijanie kompetencji językowych wspierane jest poprzez ruch, zabawę i działanie.

Rodzice doceniają Przedszkole Wszystkie Skarby Mamy za kameralne grupy, profesjonalną i kreatywną kadrę oraz różnorodność zajęć. Przedszkolaki mają zapewnione bezpieczeństwo i  przyjazną atmosferę.

 

 

Przedszkole Dziecięcy Raj

ul. Wrocławska 55
Gostyń


Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, a także zapewnia opiekę specjalistów (logopedy, fizjoterapeuty, pedagoga terapeuty). Prowadzący stosują nowatorskie metody (m.in. Kinezjologię Edukacyjną, Glottodydaktykę czy Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne) w celu stymulowania rozwoju dzieci. Oprócz tego organizowanych jest szereg zajęć dodatkowych, typu: sportowe, językowe, rytmika czy taniec.

Przedszkole Dziecięcy Raj organizuje małe grupy od 10 do 18 osób. Stawia na naukę poprzez zabawę, którą traktuje jako podstawową aktywność dziecka.

 

 

 

W naszej wyszukiwarce znajdziesz Przedszkola, Żłobki, Sale Zabaw, Kluby Malucha i Atrakcje dla dzieci. Sprawdź placówki w Twojej okolicy!

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi