Top 5 stron - materiały edukacyjne do wydruku dla uczniów i przedszkolaków

Top 5 stron - materiały edukacyjne do wydruku dla uczniów i przedszkolaków
Drukuj Skomentuj

W trakcie dni wolnych chcesz ograniczyć dostęp dziecka do komputera do absolutnego minimum?  Jeśli nie jesteś zwolennikiem platform edukacyjnych, możesz skorzystać ze stron internetowych oferujących bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych do wydruku. Oto nasze propozycje najlepszych stron internetowych, których zawartość możesz wykorzystać do wspólnej zabawy ze swoim przedszkolakiem czy uczniem.

Bajkidoczytania.pl


Niezliczona ilość materiałów, do szybkiego pobrania i wydruku, dostosowana jest do dzieci w różnym wieku. Plansze do gier planszowych, edukacyjne kolorowanki, nauka literek i cyferek, ćwiczenia dotyczące czasu, temperatury, a nawet pisma technicznego! Do wyboru również bardzo kreatywne, rodzinne zadania. Może skusisz się na wykonanie drzewa genealogicznego ze swoim dzieckiem?

 

Mojedziecikreatywnie.pl


Co będzie odpowiednie dla Twojego dziecka – kolorowanki, karty pracy czy ćwiczenia grafomotoryczne? Do pobrania zadania o różnym stopniu trudności. Może czas wolny to odpowiedni moment, by nauczyć dziecko kodowania?  Z kolei mali artyści będą zachwyceni ogromem szablonów, które mogą wykorzystać do wyklejania, malowania, wycinania itd.

 

Bystredziecko.pl


Szlaczki, grafomotoryka, nauka zegara, map konturowych czy pisania przez zabawę. Ponadto wiele pomysłów na zabawy i tematyczne strefy. Warto zainteresować się propozycjami na Wielkanoc – szablony na pisanki, pomysły na farbowanie jajek, wiosenne dekoracje z papieru.

 

Eprzedszkolaki.pl


Warto zwrócić uwagę na propozycje gier planszowych i podłogowych. Do wyboru bingo, memory, duble, gry karciane i wiele innych. Polecamy również naukę angielskiego przez zabawę oraz materiały kształtujące nawyki higieniczne i zdrowotne, a także edukację matematyczną. Kolorowe materiały z pewnością zachęcą do zabawy każdego przedszkolaka.

 

Czasdzieci.pl


Nauka z bohaterami ulubionych bajek? Bez problemu! Star Wars, Disney, Masza i Niedźwiedź, Rio, Jak wytresować smoka i wiele innych. W ofercie również krzyżówki, rebusy,  labirynty, zabawy językowe, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło ćwiczyć wymowę, ale i pisanie. Kreatywne dzieci z pewnością ucieszą się z kolorowanek o różnych poziomach trudności i zadań polegających na łączeniu kropek. Prawdziwa kopalnia materiałów do wydruku!

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!