Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Telefon:
56690 49 90
Strona WWW:
www.mlynwiedzy.org.pl

Lokalizacja:

Adres: Władysława Łokietka 5, Toruń

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu tomiejsce z wyjątkowymi, interaktywnymi wystawami, które zachwycą i zadziwią dzieci oraz dorosłych.

 

Są u nas cztery stałe wystawy:


  •     „O Obrotach”: poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”.
  •     „Rzeka”: nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Zwiedzający mają do dyspozycji również wystawy czasowe, warsztaty i pokazy naukowe.
  •     „IDEE”: najbardziej interdyscyplinarna wystawa Centrum Nowoczesności Młyn Wiedz, łączy nauki humanistyczne, nauki ścisłe oraz elementy sztuki.
  •     „…To takie proste!”: wystawa obejmuje 26 eksponatów wchodzących w skład czterech różnych stref: „Główka pracuje”, „Mechaniczny plac zabaw”, „TechnoŚwiat” oraz „Pomyśl, zrozum, zrób”. Jednym z najważniejszych czynników na tej wystawie jest kreatywność i innowacyjność zwiedzającego, który dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom, sprawiają, że może odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy.

 

W ofercie mamy też warsztaty dla grup. Zajęcia kierujemy do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.