Trochę ruchu na wesoło nikomu nie zaszkodzi!

Trochę ruchu na wesoło nikomu nie zaszkodzi!
galeria zdjęć (9) Drukuj Skomentuj

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Instytut Żywności i Żywienia alarmuje już od jakiegoś czasu na temat epidemii otyłości wśród polskich dzieci i młodzieży. Przypadłością tą jest już dotknięte co piąte polskie dziecko (ponad 22% dzieci w wieku szkolnym ). Niechlubny przykład dają dorośli – 64% mężczyzn i 49% kobiet w Polsce ma nadmierną masę ciała.

Co gorsza nie wynika to wyłącznie ze złych nawyków żywieniowych, ale z coraz bardziej ograniczanej aktywności fizycznej. Dla prawidłowego funkcjonowania młody organizm powinien znajdować się w ruchu co najmniej 1 godzinę na dobę. Tymczasem aż 80 % polskich dzieci prowadzi siedzący tryb życia, jedynie połowa jeździ regularnie na rolkach lub rowerze, mniej niż 20 % uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych.

 

Coraz mniej dzieci pokonuje nawet tak prozaiczną odległość, jak droga do szkoły. Trudno o to winić zabieganych rodziców z zakorkowanych miast, którzy przedszkola i szkoły często mają w drodze do pracy i w ten sposób łatwiej im logistycznie opracować plan dnia.

 

 

 


Narastający problem jest stosunkowo nowy. Czy my współcześni rodzice pamiętamy nasze własne dzieciństwo? Jak spędzaliśmy nasz wolny czas? Pełne boiska i podwórka? Bieganie za piłką, berek, gra w gumę, wyścigi w workach, rzuty do celu, skakanka, wiszenie na trzepakach. Czy nie chcielibyśmy wrócić do tamtych zabaw i pokazać ich naszym dzieciom? Może i chcielibyśmy, ale gdzie zdobyć sprzęt do tego potrzebny. Poza tym czy pamiętacie rymowanki przy których skakaliśmy w gumę, układ nóg przy skokach w dziesiątki?

 

 

 

 

Jeżeli chcesz aktywnie spędzić czas zarówno w domu jaki na podwórku, to proponujemy zapoznać się z najnowszą serią gier i zabaw sportowych od polskiego producenta – firmy Alexander. Seria Sport&Fun zabierze nas z powrotem do magicznej krainy dzieciństwa, a wraz z nami nasze dzieci. Jak myślicie kto celniej będzie rzucał podkową, kto będzie szybszy w wyścigach w workach?  Założycie się, że często nie będziecie mieć szans?

 

Nic tak wspaniale nie buduje więzi rodzinnych jak wspólne działanie, spędzanie czasu, zabawa przy której naturalnie wybuchamy śmiechem. Ruch (zwłaszcza ten na świeżym powietrzu) pobudza produkcję hormonów szczęścia – endorfin.

 

 

Czy organizowaliście kiedyś większe spotkanie rodzinne lub przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy? Co zrobić z grupą 20 dzieci, aby dobrze się bawiły a nie wydać przy tym majątku na specjalne sale? A może zrobić piknik w parku lub w lesie i zorganizować im Olimpiadę sportową? Pamiętacie jak pokonywaliśmy tory przeszkód na zajęciach z W-Fu? Z zestawami od Alexandra mamy gotowe rekwizyty oraz rozkład jazdy w postaci kompleksowej instrukcji jak takie zabawy przeprowadzić.

 

 

 

 

Sport&Fun to 10 produktów - propozycji na aktywne spędzanie wspólnego czasu. Znajdziemy tam zarówno rzut podkową, rzut do celu na macie z tarczą, rzuty okręgami do krzyżaka, skakanki, gumę do skakania z pełną instrukcją obsługi, woreczki gimnastyczne, worki do wyścigów, taśmy z rzepami do wyścigu na 3 nogi, latający dysk, łyżeczki, piłeczki i kubeczki a nawet dwie wersje gry planszowej, w której więcej ćwiczymy niż rzucamy kostką. Każdy zestaw może być wykorzystany zarówno do zabaw indywidualnych jak i rozgrywek drużynowych.

 

 

 

Źródło: materiały promocyjne

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi