Twoje dziecko kocha zwierzaki? Odwiedź ZOOPARK!

Twoje dziecko kocha zwierzaki? Odwiedź ZOOPARK!
Drukuj Skomentuj

Gekony, jeże, koty, kozy, konie, kuce i alpaki, króliki, psy, papugi i kanarki, małpki i inni goście z odległych krańców świata – te i wiele innych zwierzaków małych i dużych będzie można obejrzeć podczas Lubelskiej Wystawy i Targów Zoologicznych ZOOPARK w Lublinie  już 9 i 10 marca 2019 (Targi Lublin, ul. Dworcowa 11).

Serwis Przedszkola.edu.pl sprawuje oficjalny patronat medialny nad tym projektem.

 

Fot.: Robert Pikul


PUPPY SHOW – pokaz szczeniąt czyli unikalne wydarzenie w skali kraju


Milusia sierść, słodkie oczka i mnóstwo energii. Właśnie tak zapowiada się  Puppy Show - pokaz szczeniąt, który zobaczycie 10 marca (niedziela) podczas ZOOPARKU. Nie będzie to oficjalna wystawa, lecz rodzaj pokazu psów w wieku 4-12 miesięcy, z obecnością publiczności, prezentacją na ringu oraz nagrodami! Sędziowie oraz długoletni hodowcy obejrzą szczenięta  i pomogą uwydatnić ich wszystkie zalety podczas prezentacji ringowej, a publiczność, która (miejmy nadzieję) licznie dopisze, nagrodzi je oklaskami! Bo przecież szczenięciem jest się tylko raz w życiu! 

 


I Wystawa Jeży Pigmejskich Zarejestrowanych w PRJH - po raz pierwszy w Polsce

 

Ponad 20 jeży weźmie udział w pierwszej w skali kraju Wystawie Jeży Pigmejskich Zarejestrowanych w PRJH. 9 marca (sobota), podczas oceny sędziowskiej, te kolczaste słodziaki pokażą się ze  swojej najlepszej strony, zaś 10 marca (niedziela) wspólnie z Wami wyłonimy tuptusia, który otrzyma tytuł jeża publiczności!

 

Wyścigowe ślimaki

 

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wyglądają wyścigi jednych z najbardziej powolnych zwierzaków świata? Koniec z domysłami! Po raz pierwszy w Lublinie będziecie mogli obejrzeć wyścig ślimaków afrykańskich. Dlaczego te mięczaki są tak niesamowite? Ślimaki afrykańskie to największe lądowe ślimaki świata: ich wydłużona muszla osiąga rozmiary 10–20 cm, a masa ciała dochodzi do 0,5 kg. To naprawdę imponujące gabaryty.

 

Ptaki, zwierzęta egzotyczne, akwarystyka

 

Eksplozja barw i  melodyjne ptasie trele – tak w wielkim skrócie można opisać papugi i  kanarki, które będziecie mogli obejrzeć podczas ZOOPARKU. Nasza ptasia gromadka to także sowy śnieżne, smukłe żurawie,  a także kaczki, gęsi, gołębie rasowe i drób ozdobny. W strefie zwierząt egzotycznych znajdziecie też małpki, lemury, ostronosa rudego czy trójbarwne wiewiórki.  Akwaryści też na pewno znajdą coś dla siebie. Gupiki, dyskowce, ryby z Jeziora Tanganika, pokazy krewetek oraz szkolenie z zakładania własnego akwarium to tylko niektóre z atrakcji strefy akwarystycznej.

 


Terrasystyka – tego jeszcze nie było!

 

W tym roku w strefę terrarystyki opanują agamy, gekony i kameleony! W sumie będziecie mogli obejrzeć tu ponad  100 gadów w tym m.in.: kameleona lamparciego, pytona królewskiego, boa dusiciela, agamę brodatą, żółwia żabuti.

 

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

 

W ramach ZOOPARKU odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Będzie można  podziwiać tu prawdziwe kocie piękności różnych ras, w tym m.in.: kota brytyjskiego.

 

Jeże, lotopałanki i inne gryzonie

 

Na wystawie pojawią się niezwykle towarzyskie fretki, króliki miniaturowe oraz szczury rodowodowe, zaś rarytasem dla fanów nietypowych zwierzaków będą lotopałanki - jedne z nielicznych ssaków latających lotem ślizgowym. Te niepozorne zwierzątka mogą w ten sposób pokonać nawet 50 m!  Nie zabraknie też gryzoni domowych. Jeśli zastanawiacie się nad powiększeniem grona domowników o takiego zwierzaka, będzie też okazja do rozmowy z hodowcami, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania. 

 

Króliki opanują ZOOPARK!

 

Aż 400 różnych królików, w tym te w paski, kropki i o całej palecie kolorów, wesołe z uszami uniesionymi do góry, ale i te mniej radosne, z uszami spuszczonymi ku dołowi – wszystkie będziecie mogli obejrzeć podczas ZOOPARKU. Króliki rasy Angorskiej – niezmiernie rzadko spotykanej w Polsce – to niewątpliwie wisienka na torcie. Angory odznaczają się bardzo długim i delikatnym wełnistym włosiem.

 

Mieszkańcy wiejskiej zagrody

 

Oczywiście podczas ZOOPARKU nie może zabraknąć zwierząt gospodarskich. Nasze zagrodowe stadko to m.in.: rozbrykane kuce o różnorodnym umaszczeniu i różnych ras, a także puchate owce (w tym także owca kameruńska, owca Św. Jakuba), nieco ciekawskie kozy, uparte osiołki i milusińskie alpaki. Na specjalną  uwagę zasługują wałach Robin Hood i klacz Lady Margaret -  przedstawiciele rasy Shire horse czyli najcięższych i największych koni świata, które osiągają wysokość od 180 cm do 2 metrów w kłębie i masę do 1500 kg. Obecnie na całym świecie żyje ich tylko 2000 osobników.

 

Fot.: Robert Pikul

 

Nie zbraknie również innych atrakcji: konkursów rysunkowych i strefy zabaw dla dzieci, spotkań z hodowcami, prezentacji nowości w branży zoologicznej – znajdziecie tu wszystkie artykuły i akcesoria dla Waszych pupili: smycze, szelki, legowiska, obroże, zabawki, akcesoria pielęgnacyjne, transportery, karmy i suplementy diety.

 

W marcu odwiedź największe zoo w Lublinie!


VII Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOOPARK
9 - 10 marca 2018 r.
Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11

 

 

BILETY: bit.ly/2TzqQzA

 

 

Szczegółowe informacje:
www.zoopark.targi.lublin.pl

 

 

Żródło: materiały promocyjne

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi