Ty też możesz uratować świat, czyli o tym jak kreować ekologiczne postawy dzieci

Ty też możesz uratować świat, czyli o tym jak kreować ekologiczne postawy dzieci
Drukuj Skomentuj

"Ty też możesz uratować świat, czyli o tym jak kreować ekologiczne postawy dzieci” – bezpłatny panel dyskusyjny dla edukatorów, bibliotekarzy i rodziców, które odbędzie się w ramach Festiwalu Literatury Dziecięcej w Katowicach 26 sierpnia (piątek).

Nikt nie ma wątpliwości, że musimy bardziej zadbać o naszą planetę, by mogły się nią cieszyć kolejne pokolenia.

Potrzeba zmiany nie tylko nawyków, ale też sposobu myślenia, by działania stały się wyrazem troski i wrażliwości, a nie były realizowane z obowiązku. To bardzo międzypokoleniowy temat, bo to, co my rozpoczynamy, będą kontynuować nasze dzieci. To, co usłyszą od nas lub zaobserwują, będą powtarzać.

 

Jak skutecznie i naturalnie kreować ekologiczne postawy dzieci?Między innymi na te pytania odpowiedzi szukać będą eksperci specjalizujący się nie tylko w ekologii, ale też od lat wspierający rozwój dziecka.

 

Dlaczego szkolenie jest dla Ciebie?


🍀Spotkanie na żywo z ekspertami – będziesz uczestniczyć w 3-godzinnej intensywnej dyskusji z cenionymi na rynku ekspertami.
🍀Sesja Q&A – będziesz mieć możliwość przedyskutowania swoich wątpliwości z ekspertami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.
🍀Praktyczna formuła – wraz z prowadzącymi przeanalizujesz realne przypadki, z którymi mierzą się edukatorzy wprowadzając nowe ekologiczne standardy do życia instytucji.
🍀Podnoszenie kwalifikacji – dzięki udziałowi w tym panelu zrobisz pierwszy krok, by zostać specjalistą w edukacji ekologicznej.

🎁 Certyfikaty – każdy uczestnik otrzyma na zakończenie imienny certyfikat.
🎁 Upominki dla uczestników – twój udział gwarantuje Ci odbiór upominku – książki, która ułatwi Ci wprowadzanie w twoich działaniach ekologicznych standardów.
🎁 Możliwość wygrania dodatkowej nagrody – jako uczestnik będziesz mieć możliwość zgłoszenia swoich działań edukacyjnych do wewnętrznego konkursu, tylko dla uczestników panelu. Nagrodą będzie pakiet edukacyjny oraz konsultacja ekspercka dla Twojej instytucji.
🏆 W trakcie wydarzenia zostaną ogłoszone wyniki wakacyjnej akcji dla przedszkoli – EKO-Akademia „TY TEŻ MOŻESZ URATOWAĆ ŚWIAT”. Wezmą w nim udział eksperci, specjalizujący się nie tylko w ekologii, ale też od lat wspierający rozwój dziecka:    Joanna Dymna-Oszek – dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego S.A. i prezes Fundacji ING Dzieciom
    Dr n. hum. Agnieszka Pasztak-Opiłka – prezes Centrum Navigare i Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Pozytywnego Rozwoju Navigare
    Dr n. hum. Oliwia Brzeźniak-Pałgan – członkini rady programowej Fundacji Czas Dzieci
    Katarzyna Nabrdalik – prezeska Teach for Poland
    Iwona Brzózka-Złotnicka – współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog
    Jolanta Wrzesińska – właścicielka serwisu Ekorodzice.plPanel poprowadzi:


Agnieszka Karp-Szymańska - prezes Grupy Czas Dzieci, dyrektor Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki

Gdzie i kiedy:

Muzeum Śląskie, 26 sierpnia, g. 10:00 - 13:00Szczegóły:


https://bit.ly/3Qur1cO


Jak wziąć udział?Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy:

https://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c[]=5684


Uczestnicy wezmą udział w intensywnej debacie i będą mieć możliwość przedyskutowania swoich wątpliwości wraz z ekspertami, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Dodatkowo zostaną przeanalizowane realne przypadki, z którymi mierzą się specjaliści  wprowadzając nowe ekologiczne standardy do życia instytucji.


Dla wszystkich uczestników przewidziane są certyfikaty oraz upominki, a także specjalna dedykowana akcja konkursowa!Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!