Ulga na dziecko 2021 - komu się należy?

Ulga na dziecko 2021 - komu się należy?
Drukuj Skomentuj

W 2021 roku ulga na dziecko w 2021 będzie przyznawana każdemu rodzicowi,  pod warunkiem, że ten  poprawnie wypełni on rozliczenie. Rodzice, którzy prawidłowo wypełnią rozliczenie, będą mogli otrzymać od państwa nawet kilka tysięcy złotych. Podpowiadamy, co zrobić, by dostać pieniądze w ramach ulgi na dziecko 2021.


Ulga na dziecko 2021 może wiązać się z pokaźnym zastrzykiem gotówki dla wielu rodzin. Rodzice, którzy się na to zdecydują, powinni być przygotowani na żmudne i czasochłonne wypełnianie licznych dokumentów i wniosków, ale zdecydowanie warto przyłożyć się do tego. Okazuje się, że jeśli rozliczenie PIT zostanie wypełnione poprawnie i zaznaczymy wszystkie ulgi, na konto rodzica może wpłynąć naprawdę wielka suma!

 

Sprawdź również: 8 benefitów, o które warto zawalczyć, jeśli masz dziecko

 

Ulga na dziecko 2021 – jak dostać pieniądze?

 


Tak jak do tej pory, ulga na dziecko będzie przysługiwać wszystkim rodzicom, prawnym opiekunom oraz rodzicom zastępczym, wychowującym dziecko poniżej 18. roku życia. Ulga na dziecko należy się również opiekunom niepełnosprawnego dziecka, które otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny lub rentę socjalną (w sytuacji, gdy dziecko nadal się uczy, a jego przychody i dochody uzyskane w ramach ulgi nie przekraczają 3089 zł).

 

Czytaj również: Przedszkole- będzie wymagane zaświadczenie o szczepieniu?


Aby otrzymać ulgę na dziecko w 2021 roku, warto wiedzieć, że zarobki jednego z rodziców jednego dziecka, będących w związku małżeńskim nie mogą przekraczać 112 tys. zł rocznie.  Gdy rodzic wychowuje dziecko w pojedynkę, również nie może zarabiać więcej niż 112 tys. zł rocznie.  Jeśli jednak rodzić, który ma jedno dziecko, nie jest w związku małżeńskim z drugim rodzicem, to wtedy jego dochód nie może przekroczyć 56 tys. zł rocznie. W przypadku rodziców więcej niż jednego dziecka dochód nie ma ograniczeń.

 

Ulga na dziecko 2021 – kto może skorzystać?


Z ulgi na dziecko mogą skorzystać osoby rozliczające się z fiskusem w sposób uproszczony, w formie podatku liniowego, karty podatkowej lub ryczałtu ewidencjonowanego. Ulga na dziecko 2021 nie dotyczy jednak osób płacących alimenty i sporadycznie widujących dzieci. W sytuacji, gdy ulgi nie pojawią się automatycznie w systemie Twój e-PIT, należy wprowadzić je ręcznie.

 

Czytaj także: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 31 stycznia

 

Ulga na dziecko 2021 – ile wynosi?

 


Rodzice jednego dziecka mogą otrzymać 92,67 zł miesięcznie, czyli 1112,04 zł rocznie.


Rodzicom dwojga dzieci przysługuje 2224,08 zł rocznie, a trojga dzieci 166,67 zł miesięcznie, czyli aż 4224,12 zł rocznie.


Za czwarte i kolejne dziecko, ulga będzie wynosić 225 zł miesięcznie. Rodzice czworga dzieci dostaną rocznie 6924 tys. zł.


 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!