Ulga na dziecko 2022 - duże zmiany

Ulga na dziecko 2022 - duże zmiany
Drukuj Skomentuj

Wprowadzenie programu Polski Ład wiąże się z wieloma zmianami. Jedną z nich jest odejście ulgi na dziecko w zapomnienie, co jest sporym rozczarowaniem dla dużej liczby polskich rodziców. Kiedy to nastąpi? Odpowiadamy.

Ulga na dziecko w 2022 roku


Ulga na dziecko to jedna z najpopularniejszych ulg, z których korzystają rodzice. Za jej sprawą, do budżetu domowego rodzin, w których wychowuje się jedno dziecka, wracało 1112 zł, a tam, gdzie było dwoje dzieci - 2224 zł. Polski Ład jednak całkowicie zmieni te rozliczenia.

 

Czytaj również: Skóra po ciąży - jak wrócić do jędrności sprzed porodu?


Jak podaje Gazeta.pl, „Polski Ład, w ramach którego nastąpi zwolnienie od podatku do dochodu 30 tys. zł rocznie, zagwarantuje, że pracownik zarabiający najniższą krajową nie będzie miał potrącanych zaliczek na podatek”. Oznacza to, że pod uwagę będą brane wyłącznie składki społeczne. Żeby dla rodziców było to w jakiejś części opłacalne, składki społeczne musiałyby być równe lub wyższe niż ulga na dziecko. W przypadku osób zarabiających najniższą krajową nie jest to jednak możliwe.


Oznacza to, że w przyszłym roku ulga na dziecko nie będzie funkcjonować już w takiej formie jak do tej pory, co martwi wielu rodziców, dla których był to spory zastrzyk gotówki.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!