W Akademii Zdrowia - scenariusz zajęć dla przedszkolaków

Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego? Przygotowałeś scenariusz zajęć i chcesz podzielić się nim z innymi? Dajemy Ci taką możliwość!
Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!
W Akademii Zdrowia - scenariusz zajęć dla przedszkolaków
3.5
2 oceny
Oceń
{

Przebieg

 

Powitanie, odczytanie listu od króla Witaminka, zamieszczenie  na tablicy ponumerowanych zadań załączonych do listu. Bajka o Zuzance i rycerzu Witaminku. Wprowadzenie w tematykę zajęć.

 

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami w Czekoladowym Królestwie mieszkała mała Księżniczka Zuzanka. Dziewczynka jadła same słodycze i w ogóle się nie ruszała, nie uprawiała żadnego sportu, zapominała o codziennej gimnastyce.

 

Pewnego dnia księżniczka ciężko zachorowała. Król ogłosił, że ten kto uzdrowi Zuzankę , otrzyma pół królestwa i księżniczkę za żonę. Jednak nikt nie potrafił pomóc małej księżniczce. Nie rozweselały ją nawet babeczki z lukrem, figurki z piernika, a na widok tortu bolał ją brzuch. Kiedy król stracił już nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto uzdrowi Zuzankę.

 

W królestwie zjawił się rycerz Witaminek. Przyjechał na wielkim warzywnym rowerze ciągnąc za sobą przyczepkę różnych, nieznanych w Czekoladowym Królestwie smakołyków. Rycerz przywiózł lekarstwa, które miały uzdrowić  szybko księżniczkę. Były to Witaminy. Nazywały się  A, B, C i D. Lekarstwa były zaczarowane, nie można ich było zobaczyć ponieważ były ukryte.

 

Witamina A była ukryta w mleku, serze i marchewce.
Witamina B w chlebie i kaszy.
Witamina C w kwaśnej cytrynie, porzeczce i pietruszce.
Witamina D w mleku rybie i jajkach.

 

Rycerz przez 7 dni dawał Zuzance do jedzenia te pyszności, w których mieszkały witaminy, a gdy księżniczka lepiej się poczuła, Witaminek zalecił jej codzienną gimnastykę. Po tygodniu Zuzanka była pełna ochoty do zabawy, rumiana, uśmiechnięta i zdrowa! Wsiadła na witaminowy rower rycerza i jeździła z zapałem po zamkowym ogrodzie.

 

I choć królewna jeszcze trochę lubiła słodycze, pokochała inne smaki, a przede wszystkim warzywa i owoce. A najbardziej pokochała rycerza Witaminka. Razem wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie. Na pamiątkę tej historii otworzyli Akademię (szkołę) zdrowia. Każdy, kto ją ukończył dostawał medal zdrowego życia i potrafił żyć zdrowo i szczęśliwie. Dzisiaj Królewicz Witaminek zaprosił naszą grupę do Akademii Zdrowia i chciałby, żeby dzieci wykonały kilka zadań.

Żeby zdrowym być trzeba… - dokończenie wypowiedzi.

Gimnastyka to podstawa - rymowanka ilustrowana ruchem.

Tor przeszkód - ćwiczenia ruchowe z elementami podskoku, przysiadów, ćw. równowagi.

Prawda czy fałsz - zab. dydaktyczna - pokazywanie gestem, czy wypowiedź jest zgodna z prawdą. 

- żeby być zdrowym trzeba jeść 5 razy dziennie owoce i warzywa
- gimnastyka bardzo szkodzi zdrowiu
- owoce i warzywa to bogate źródło witamin
- słodycze dbają o nasze zęby
- ruch na świeżym powietrzu pomaga być zdrowym

 

Wręczenie medali zdrowego życia.

 

Autor: Sylwia Eder - Kotlarska

Twoje uwagi i pomysły

Tagi