Wakacje 2019 z dzieckiem w Lublinie - co zobaczyć, gdzie pójść

Wakacje 2019 z dzieckiem w Lublinie - co zobaczyć, gdzie pójść
Drukuj Skomentuj

Spędzasz wakacje z dzieckiem w Lublinie? Lublin to miasto z mnóstwem urokliwych miejsc! Sprawdź, co w 2019 roku warto zobaczyć i gdzie pójść z dzieckiem.

Gdzie pójść z dzieckiem na spacer?


Stare Miasto to punkt obowiązkowy dla osób, które odwiedzają Lublin. A nawet mieszkańcy chętnie wybiorą się na trasę od Zamku Lubelskiego, ulicami Zamkową i Grodzką, aż do Bramy Krakowskiej. Dzieci z kolei na pewno będą zachwycone Placem Litewskim, gdzie są czynne piękne fontanny, dodatkowo podświetlane wieczorami.

Jednym z popularniejszych miejsc na spacery w Lublinie jest też Ogród Saski. Osobom spędzającym wakacje z dzieckiem przekazujemy dobrą nowinę: w parku znajduje się ogólnodostępny, fantastycznie urządzony plac zabaw.

Dla osób, które poszukują miejsca na spacery z dziećmi z dala od zgiełku miasta, proponujemy Zalew Zemborzycki. Otoczenie Zalewu to idealne miejsce na pikniki i leniwy wypoczynek. Z kolei osoby poszukujące opcji na aktywny wypoczynek mogą skorzystać z oferty parku linowego nad Zalewem Zemborzyckim (trasy dla najmłodszych, dzieci, klientów średniozaawansowanych i zaawansowanych). Przy zbiorniku znajduje się też wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz quadów (również dla dzieci).

Wyjątkowym miejscem na mapie Lublina jest Rezerwat Dzikich Dzieci. Jest to okresowy plac zabaw dla dzieci, zlokalizowany przy ul. Dolnej Panny Marii 8. Ideą istnienia Rezerwatu jest stworzenie dzieciom miejsca do swobodnych działań. Maluchy mają dostęp do materiałów i narzędzi, z których samodzielnie budują instalacje do zabaw.

Jeśli natomiast zamiast spaceru chcecie się wybrać na rowery, polecamy trasy przez lubelskie wąwozy: tzw. Wąwóz LSM i Wąwóz Czuby Południe.

Pogoda nie dopisuje? Sprawdź, jakie są Sale Zabaw w Lublinie.

 

Gdzie pójść z dzieckiem na ciekawe zajęcia?


Pragniesz uatrakcyjnić pobyt dziecka w Lublinie? Skorzystaj z oferty różnych ośrodków, które organizują zajęcia dla dzieci:

 

  • Park Trampolin Strefa Wysokich Lotów - na wakacje 2019 dostępne są zajęcia sportowe dla dzieci w wieku od 6 lat, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Sprawdź specjalną ofertę wakacyjną na stronie Strefy Wysokich Lotów!
  • Regionalne Muzeum Cebularza - znasz ten regionalny przysmak? Dowiedz się, jak się wypieka cebularze w tym interaktywnym Muzeum! W tym roku klienci indywidualni mogą skorzystać z bezpłatnych pokazów w ramach Lato w mieście 2019.
  • Manufaktura Słodyczy Cukier Lukier - czyli miejsce, gdzie można nie tylko słodko zjeść, ale też zobaczyć jak powstają cukierki! Cukier Lukier zaprasza na pokazy grupy zorganizowane, a także oferuje organizację urodzin dla dzieci.


Warto też sprawdzić ofertę klubokawiarni lubelskich - część z nich organizuje zajęcia dla dzieci w różnym wieku, o różnej tematyce. Sprawdź, co na wakacje 2019 proponuje:

 

  • Klubokawiarnia Tere Fere przy ul. Zygmunta Augusta  31/6
  • Klubokawiarnia Cafe Baby House przy ul. Willowej 42A
  • Klubokawiarnia Tapataj przy ul. Kryształowej 8/U9
  • Klubokawiarnia Agrafka przy ul. Zygmunta Krasińskiego 2/11


Fantastyczne zajęcia dla dzieci są również organizowane przez ośrodki kulturalne Lublina, jak np.:

 

  • Centrum Kultury - w wakacje 2019 r. planowane są m.in. warsztaty dla dzieci na Moście Kultury, warsztaty w Rezerwacie Dzikich Dzieci czy animacje w ramach projektu Lato na Litewskim. Sprawdź terminy na stronie Centrum Kultury!
  • Warsztaty Kultury - w najbliższych dniach planowane są warsztaty w ramach Lekcji Sztuki czy zajęcia i animacje dla dzieci w ramach Jarmarku Jagiellońskiego (16-18 sierpnia 2019).

 

Co zobaczyć w Lublinie?


Lublin to również miejsce fantastycznych festiwali! Jeśli spędzasz wakacje 2019 z dzieckiem w mieście, zobacz jakie atrakcje czekają Was w czasie:

 

 

Wakacje 2019 na Lubelszczyźnie


Lublin oferuje wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Jednak to nie jedyna miejscowość na Lubelszczyźnie, gdzie można się świetnie bawić! Sprawdź inne atrakcje w okolicy.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi