Wakacje nad morzem z dzieckiem

Wakacje nad morzem z dzieckiem
Drukuj Skomentuj

Rodzinne wakacje są najpopularniejszą formą spędzania letniego urlopu. Wczasy nad morzem z dzieckiem to świetny pomysł na zagospodarowanie wolnego czasu, a zabawa w wodzie to nie lada frajda dla każdego malucha!

Dziecko w wodzie


Rodzice często obawiają się zanurzyć dziecko w morzu, ale zupełnie niepotrzebnie! Kąpiel w morskich falach daje maluchowi fantastyczne doznania, jakich nie doświadczy na basenie. To jedyny w swoim rodzaju kontakt z naturą i niezapomniane przeżycia.

 

Zabawa w wodzie ćwiczy zmysł równowagi oraz koordynację ruchową, a także uczy respektu przed żywiołem, którego dzieci np. na płytkim basenie po prostu nie odczuwają. Słona woda w połączeniu ze słońcem ma dobroczynny wpływ na zmiany skórne, zatem zanurzenie w morzu nie powinno zaszkodzić. Warunkiem jaki musi być spełniony przed zabawą w słonym akwenie to czystość wody. Niekiedy można to określić gołym okiem gdy tafla jest przejrzysta i błękitna. Natomiast jeśli i tak mamy wątpliwości, można skorzystać z serwisu kąpieliskowego Głównego Inspektora Sanitarnego. Na portalu uwzględnione są najważniejsze plaże morskie i śródlądowe w całej Polsce, gdzie na bieżąco aktualizowana jest mapa, na której znajdziemy użyteczne informacje na temat infrastruktury kąpieliska, gdzie będziemy chcieli spędzić rodzinne wakacje.

Skorzystaj z różnych ciekawych propozycji zabaw na plaży, wejdź: Wakacje z dzieckiem nad jeziorem

Woda, szczególnie w naszym polskim Bałtyku, jest bardzo zimna. Kiedy panuje upał, wydaje się być jeszcze chłodniejsza niż w rzeczywistości, wtedy najlepiej wykąpać dziecko w dmuchanym baseniku o temperaturze pośredniej. Taka chwila kąpieli podczas upału ochłodzi malucha, który też potrzebuje orzeźwienia. Co więcej, reagowanie na zmieniającą się temperaturę to świetna gimnastyka dla tętnic oraz żył. Kontakt z ciepłym powietrzem i chłodną wodą pomaga również wyrównać napięcie mięśniowe. Dziecku będzie znacznie cieplej jeśli założysz mu kombinezon z neoprenu. Trzeba także pamiętać, aby po każdej kąpieli dokładnie osuszyć dziecko i przebrać.

Zobacz także inne pomysły na letni wypoczynek z maluchem: Wakacje z dzieckiem w Polsce

 

Opalanie dla dzieci


Wakacje nad morzem z dzieckiem to także wspólne plażowanie, a co za tym, idzie ekspozycja na promienie słoneczne. Warto pamiętać, że najlepsza pora na opalanie jest między godziną 14.00 a 16.00. Nie wolno zapomnieć o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej w postaci kremu wodoodpornego z filtrem, czapki na głowę i przewiewnego ubranka. Warto także zwrócić uwagę na to, czy krem pod wpływem wody i upału nie spływa dziecku do oczu, podrażniając je. W miejscu gdzie maluch się bawi można rozłożyć parasol aby promienie słoneczne nie padały bezpośrednio na niego.

Dowiedz się więcej na temat ochrony delikatnej skóry dziecka przed szkodliwym działaniem letniego słońca, wejdź: Bezpieczne opalanie dla dzieci

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi