Wakacje z dzieckiem w Polsce

Wakacje z dzieckiem w Polsce
Drukuj Skomentuj

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami i część z nas już teraz planuje letni urlop. Wczasy rodzinne cieszą się coraz większą popularnością w szczególności dlatego, że wiele ośrodków przygotowuje specjalną ofertę dla najmłodszych. Nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę aby spędzić cudowne wakacje z dzieckiem. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc gdzie można zorganizować wypoczynek, który zadowoli zarówno rodziców jak i najmłodszych urlopowiczów.

Wakacje nad morzem


Wyjazd nad morze to ogromne przeżycie dla każdego dziecka. Jeśli nie mieszkamy na co dzień w jednej z nadmorskich miejscowości, wakacje to jedyna okazja aby powdychać świeże powietrze, popluskać się w słonej wodzie czy zbudować wielki zamek z piasku. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem rodziców.

 

Wczasy rodzinne nad morzem to z pewnością atrakcyjny pomysł, który warto wykorzystać podczas tegorocznych wakacji. Polskie wybrzeże to doskonałe miejsce na letni urlop, gdzie blisko morza znajdują się lasy oraz liczne atrakcje, które urozmaicą wakacje z dzieckiem. Warto pomyśleć o spokojniejszych miejscowościach, w których nie ma takiego tłoku co w największych kurortach. Liczne parki krajobrazowe to niepowtarzalna okazja aby oglądać rzadkie rośliny oraz zwierzęta w ich naturalnym środowisku. W każdym porcie można skorzystać z ofert stateczków wycieczkowych. Rejs po morzu będzie dla dziecka ogromnym przeżyciem i wyjątkową przygodą.

 

Ośrodki wypoczynkowe i hotele wychodzą  naprzeciw potrzeb rodzin z dziećmi. Udostępniają m.in. specjalne pokoje przystosowane do przyjęcia rodziców i maluchów, łóżeczka dziecinne, wózki oraz wiele innych udogodnień. Niektóre organizują nawet opiekunkę dla pociech, by ich rodzice mogli zaplanować czas tylko dla siebie.

Zobacz także jak ciekawie spędzić czas nad jeziorem, wejdź: Wakacje z dzieckiem nad jeziorem

 

Wakacje w górach z dzieckiem


Planując wakacje można skorzystać także z ofert, jakie przygotowały na sezon letni górskie uzdrowiska i kurorty. Czekają tam na nas przepiękne widoki i mnóstwo świeżego powietrza. Jeśli to pierwsze wakacje w górach z dzieckiem lepiej wybrać niższe wzniesienia, takie jak Beskidy.

 

Spacerując po górach całą rodziną należy wybierać łatwe i nie wymagające trasy. Dobrze też jeśli na szlakach będą znajdować się miejsca gdzie można odpocząć i zjeść ciepły posiłek. Odpowiedni ekwipunek to także niezbędny element wycieczki po górach. Smaczne i pożywne przekąski dodadzą energii zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

 

Dzieci na pewno zainteresuje Muzeum Zabawek "Bajka" w Krynicy-Zdroju, gdzie znajduje się bogata kolekcja pluszowych misiów, zabawki wykonane z drewna, z okresu PRL a także zbiór szopek bożonarodzeniowych. To idealne miejsce, w którym dzieci z radością odkrywają zabawki swoich rodziców, a dorośli z uśmiechem przenoszą się w świat dziecięcych fantazji.

 

Wczasy w malowniczym otoczeniu gór zapewnią wiele pozytywnych wspomnień i przeżyć. Można wspólnie z dzieckiem wspinać się po skałach, budować tamy na górskich strumykach czy obserwować zwierzęta w jednym z licznych parków czy rezerwatów. Spędzając wakacje z dziećmi dajmy maluchom swobodę w zdobywaniu nowych doświadczeń, np. poznać parzące uczucie po spotkaniu z pokrzywą czy sprawdzić jaka jest w dżdżownica w dotyku. Wspólne wakacje będą niezwykłą przygodą i przeżyciem dla każdego malucha.

Latem, kiedy świeci słońce i jest ciepło, aż żal siedzieć w pomieszczeniu, dlatego też rodzice powinni organizować swoim pociechom jak najwięcej zabaw na dworze. Poznaj nasze propozycje na spędzenie czasu podczas wspólnych wakacji, wejdź: Letnie zabawy dla dzieci

 

Wczasy rodzinne


Spędzając wakacje z dzieckiem masz niepowtarzalną okazję poznać swoją rodzinę na nowo. Wczasy rodzinne pozwalają oderwać się od codziennych obowiązków oraz, przede wszystkim, służą umacnianiu więzi. Rodzice są bardziej rozluźnieni i nareszcie mają możliwość spędzić więcej czasu z ukochanymi dziećmi i wejść z nimi w relacje. Podczas gdy na co dzień, zapracowani i w ciągłym pośpiechu, nie mają czasu pokazać świata swoim pociechom, na spokojnym, rodzinnym urlopie nigdzie się nie spieszą.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi