Walentynki w szkole i przedszkolu

Walentynki w szkole i przedszkolu
Drukuj Skomentuj

Walentynki to wyjątkowy dzień dla dzieci i dorosłych. Jak dzieci mogą świętować walentynki w przedszkolu.

Atmosfera miłości i przyjaźni

 

Walentynki to symbol przyjaźni, miłości oraz relacji międzyludzkich. W czasie święta, nauczyciele i uczniowie dbają o stworzenie wyjątkowego klimatu. 


Wspólne kolory!

 

W stworzeniu atmosfery pełnej miłości i przyjaźni pomocne może okazać się zorganizowanie wspólnego akcentu kolorystycznego w strojach dzieci. Nauczyciel, wychowawca powinien wcześniej powiedzieć rodzicom, aby 14 lutego dzieciom towarzyszył kolor miłości, czyli czerwień.


Zabawy walentynkowe

 

Warto pomyśleć o ciekawych zabawach. Nauczyciele  z chęcią zorganizują przyjęcia z okazji walentynek. Dla młodszych dzieci są to najczęściej wspólne zabawy i atrakcje organizowane w przedszkolu, dla starszych dyskoteki. Przyjęcie nie obędzie się bez różnego rodzaju balonów, najlepiej baloników w kształcie serca, girlandy z serduszkami czy papierowych wycinanek z serduszkami.

 

Sprawdź także: Matematyczne gry planszowe


Taniec z balonami

 

Kolejną zabawą, którą powinno się przeprowadzić w walentynki jest popularny taniec z balonami. Zabawa polega na tańcu w parach, z umieszczonym pomiędzy parą balonem. Dzieci musza tańczyć tak, żeby balon nie upadł na podłogę.


Zabawy plastyczne

 

Interesującą zabawą jest dekorowanie różnego rodzaju elementów w romantycznych motywach. Na przykład serc ze styropianu czy drewnianych podgrzewaczy.

 

Warto wykonać także serca z włóczki. Do jego wykonania dzieci potrzebują tylko folii piankowej, włóczki i wstążki. Na początku należy powiedzieć dzieciom, że ich zadaniem jest wycięcie z folii piankowej kształtu serca, następnie na tyle szablonu należy przykleić koniec włóczki. Następnym zadaniem jest owijanie włóczką szablon, tak aby serce nabrało odpowiedniego kształtu, na sam koniec należy zakleić koniec włóczki w ten sposób, żeby się nie odwiązała.

 

Na zakończenie dajmy każdemu dziecku drobnego upominku o symbolice miłości, np. lizaka w kształcie serca lub drewnianej przywieszki z serduszkiem

 

Sprawdź również: 8 benefitów, o które warto zawalczyć, jeśli masz dziecko

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!