Przedszkole Cecylki im. Cecylii Plater-Zyberkówny

Przedszkole Cecylki im. Cecylii Plater-Zyberkówny
Telefon:
576586566,   22621 52 54
Ocena:
5
Strona WWW:
www.cecylki.pl

Lokalizacja:

Adres: Piękna  24/26, Warszawa

Przedszkole Cecylki im. Cecylii Plater-Zyberkówny

 

Przedszkole mieści się na parterze w kamienicy przy ul. Pięknej 24/ 26, gdzie od ponad 135 lat funkcjonują placówki Towarzystwa Oświatowego im. Cecylii Plater- Zyberkówny.

Dojazd ułatwia bliskość metra, przystanków autobusowych i tramwajowych na Palcu Konstytucji.

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Godziny otwarcia: 7:30- 17:30

Budynek posiada ogrodzony kompleks wypoczynkowy: plac zabaw znajdujący się na dziedzińcu. Do dyspozycji dzieci są huśtawki, drabinki oraz boisko do gry w piłkę. Zapewniamy codzienną aktywność na dworze sprzyjającą rozwojowi oraz dającą możliwość realizacji zajęć sportowych na świeżym powietrzu.

W przedszkolu znajduje się przestronna sala zajęć dla 5 i 6- latków składająca się z dwóch części oraz również dwuczęściowa sala dla 3-4 latków, które stwarzają warunki do zabawy i wypoczynku dzieci.

Wielkość sal pozwala na prowadzenie zajęć ruchowych typu rytmika, czy taniec. Przedszkole wyposażone jest w sprzęt audio-wizualny pozwalający na urozmaicenie zajęć dydaktycznych, językowych muzyką i filmami.

Dostęp do auli, sceny, instrumentów muzycznych oraz sprzętu nagłaśniającego daje możliwość wystawiania dziecięcych przedstawień oraz organizacji wspólnych spotkań z rodzicami.

Ogromny księgozbiór biblioteki pozwala na zapoznanie wychowanków z literaturą dziecięcą dopasowaną do programu nauczania i wychowania oraz prowadzenie zajęć biblioterapii.

W przedszkolu znajduje się gabinet pielęgniarski.

Współpracuje z nami pedagog, pegagog terapeuta i logopeda

Podział zajęć edukacyjnych według wieku oraz zdolności dziecięcych zakłada:

  • grupy do 15 osób
  • dwie grupy wiekowe 5-6 latki ( „zerówka“) oraz 3-4 latki
  • realizację odrębnego dla każdej grupy wiekowej programu nauczania w oparciu o poszerzające wiedzę karty pracy , eksperymenty i zabawy
  • prowadzenie zajęć w oparciu o metody aktywizujące
  • wycieczki podsumowujące
  • lekcje w plenerze
  • wizyty w bibliotece
  • specjalnie dedykowany 5,6- latkom program wdrażania do nauki szkolnej
  • dla najstarszych możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych wraz z klasą I co zapewnia płynne przejście do szkoły podstawowej
Zapraszamy na "Piątki z Cecylkami"
kazdy chętny przedszkolak, albo kandydat do przedszkola może w każdy piątek, po wcześniejszym umówieniu się, przyjść do nas między godziną 10 - 13 i zobaczyć co robimy:)
Zapraszamy!

Zapraszamy na Zimę  z Cecylkami!


Rozpoczynamy kolejną edycję półkolonii dla dzieci w Prywatnym Przedszkolu im. Cecylii Plater-Zyberkówny przy Szkołach na Pięknej.

Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat na półkolonie zimowe. Podczas " Zimy z Cecylkami" pod okiem naszej kadry dzieci uczą się przez zabawę i doświadczenia.
W wyjątkowym czasie ferii zimowych Cecylki zamienią się w badaczy oraz wybiorą się w muzyczną podróż.
* Podczas pierwszego tygodnia ferii zapoznamy się ze sprzętem naukowca i będziemy przeprowadzać ekscytujące eksperymenty. Celem naszej przygody będzie zgłębienie tajemnic nauki. Będzie to wspaniała okazja aby poznać wiele pasjonujących zawodów i rozwinąć swoje zainteresowania.
* W drugim tygodniu ferii Cecylki wsłuchają się w muzykę i wyruszą na poszukiwania muzycznych inspiracji. Podczas aktywności takich jak: granie na instrumentach, taniec i śpiew dzieci będą rozwijać swoje talenty muzyczne. Przedszkolaki zdobędą nowe umiejętności muzyczno–ruchowe oraz wiedzę na temat wielkich muzyków. Dopełnieniem naszych zajęć będą warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe oraz manualne.

Zajęcia są w grupach mieszanych
Będą się odbywać w godzinach 10-12.30 oraz 13.00-15.00 (w przypadku wyjścia poza przedszkole godziny zajęć mogą ulec zmianie)

Orientacyjny harmonogram dnia:
* 8.00 - przychodzenie dzieci
* 8.45 - śniadanie (po śniadaniu zabawy dowolne/pobyt na powietrzu)
* 10.00-12.00 - zajęcia zorganizowane
* 12.30 - obiad
* 13.00-15.00 - zajęcia zorganizowane
* 15.30 - podwieczorek
* 16.00 - 17.00 - zabawy dowolne i rozchodzenie się dzieci

Turnusy odbywają się przez 2 tygodnie ferii a opieka zapewniona jest w godzinach 8.00-17.00.

Dbamy również o zdrowe żywienie Waszych dzieci, zapewniając w ramach opłaty całodzienne wyżywienie. Jedzenie przygotowujemy w naszej lokalnej kuchni i dopasowujemy specjalnie do potrzeb małych dzieci. W przypadku zaleceń lekarskich możliwe jest indywidualne dopasowanie diety dziecka.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: cecylki@cpz.edu.pl lub tel. 22 621 52 54