Tukan Terapeutyczny Punkt Przedszkolny (Warszawa)

Tukan Terapeutyczny Punkt Przedszkolny
zobacz więcej (7)
Adres:
Tużycka 12, Warszawa
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Opis obiektu

Przedszkole dla dzieci ze spektrum autyzmu z nowoczesną terapią opartą na najnowszych odkryciach naukowych. Nasza praca oparta jest na ścisłej współpracy z rodzicami oraz szacunku do dziecka. Nasz personel terapeutyczny to najlepsi z najlepszych dający z siebie codziennie 110% aby pomóc dziecku i rodzinie osiągnąć lepszą przyszłość pełną możliwości.

Naszą przestrzeń dostosowaliśmy do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu.

 

W placówce podstawowym kolorem wystoju jest kolor biały a w zależności od potrzeb przestrzeń jest kreowana za pomocą rzutnika oraz kurtyn światłowodowych. Taka aranrzacja ułatwia dzieciom prace w czasie zajęć terapeutyczno dydaktycznych gdyż jest pozbawiona destruktorów a  jednocześnie pozwala dostosować pomieszczenie do tematyki zajęć.

 

Pracujemy w małych grupach skupiając sie przedewszystkim na dziecku, jego potrzebach i możliwościach. Ścićle współpracujemy z rodzicami, prowadzimy względem rodziców polityke otwartchy drzwi. 

 

Celem naszej pracy jest umożliwienie dzieciom osiągnięcia ich pełnego potencjału. 

www.tukan.waw.pl

Galeria

Program nauczania

Nowoczesna, innowacyjna metoda terapii dzieci ze spektrum autyzmu w wieku 2,5-7 lat.

 

Motto: Dziecko jest najważniejsze.

 

Spersonalizowane podejście do każdego dziecka, oparte na szerokiej i bieżącej obserwacji oraz współpracy z rodzicami.

 

Polisensoryczne pobudzanie neuronów do aktywności prowadzące do utrwalania istniejących i tworzenia nowych połączeń oparte na pojęciu plastyczności mózgu Metoda Tukana to metoda relacji realizowana za pomocą kontaktów z innymi ludźmi i otaczającym światem

 

Stymulacja komunikacji werbalnej prowadzona przez otoczenie.

Szacunek do dziecka jego indywidualności i wolności Wspieranie mcnych stron dziecka, rozwój umiejętności optymistycznego myślenia, kreatywności. Stosujemy metodę zielonej kredki, u nas nie ma złych zachowań, my widzimy tylko dobre strony oraz osiągane przez dziecko postępy. 

Kolorowanki