Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 37 "Bajkowy świat" (Warszawa)

Adres:
Szlenkierów 8, Warszawa
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

  • język angielski
  • rytmika
  • korektywa
  • taniec nowoczesny

Opis obiektu

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 37 "Bajkowy Świat" mieści się przy ulicy Szlenkierów 8 na terenie dzielnicy Wola. Swoją działalność placówka rozpoczęła od 1952 roku. "Bajkowy Świat” tworzą 4 oddziały przedszkolne w tym 3 integracyjne. Dzieci zdrowe odgrywają rolę stymulującą dla niepełnosprawnych kolegów ucząc się tolerancji, szacunku do choroby i słabości innych kolegów. Dzieci niepełnosprawne uczestniczą we wszystkich zajęciach na zasadzie dobrowolności a ich działania stymulowane są przez pedagoga specjalnego, logopedę, rehabilitanta,  terapeutę S.I. , reedukatora oraz psychologa. Naszym celem jest zapewnienie rodzinnej atmosfery, dlatego staramy się jak najczęściej włączać rodziców w życie naszej placówki. Zapraszamy ich na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe oraz zajęcia otwarte, w czasie których bawią się wspólnie ze swoimi pociechami. Przykładem może być Święto Rodziny i konkurs na plakat „MojeWakacje”. Corocznie organizujemy przedstawienia...

Galeria

Program nauczania

Nasza placówka oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych: rytmika, gimnastyka korekcyjna, język angielski, plastyka, zajęcia taneczne. Organizujemy również zajęcia z dogoterapii. Dzieci cztery razy w miesiącu uczestniczą w zajęciach z psami rasy labrador. Raz w miesiącu zapraszamy rodziców z dziećmi na zajęcia o charakterze terapeutycznym. Są to zajęcia ruchowe z cyklem ćwiczeń z programu W.Sherbone oraz Artterapia - skupiona na umiejętności wyrażanie emocji poprzez pracę z materiałem plastycznym oraz muzykę i ruch.
      
W swojej pracy wykorzystujemy nowatorskie metody aktywizujące dziecko takie jak: „Pedagogika Zabawy”, „Kineziologia Edukacyjna wg. Dennisona”, „Metoda dobrego startu” M. Bogdanowicz, „Ruch rozwijający” bazujący na programie W. Sherbone, „Edukacja matematyczna” wg programu E. Gruszczyk - Kolczyńskiej, elementy muzykoterapii.

Kolorowanki