Przedszkole nr 244 (Warszawa)

Przedszkole nr 244
Adres:
Niegocińska 9, Warszawa
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Opis obiektu

Przedszkole Nr 244 "Niegocińskie Skrzaty" już od 45 lat otacza swa opieką warszawskie dzieci. Placówka mieści się w dzielnicy Warszawa – Mokotów przy ul. Niegocińskiej 9. Budynek przedszkola sąsiaduje w pobliżu Szkoły Podstawowej Nr 271. Do dyspozycji naszych podopiecznych oddajemu 5 widnych sal dydaktycznych przeznaczonych dla poszczególnych grup wiekowych: 3, 4 i 5 – latków. Sale wyposażone są w nowoczesne i bezpieczne zabawki. Naszą dumą jest duży, zielony ogród z placem zabaw wyposażony w sprzęt terenowy, zabawki i urządzenia do ćwiczeń sprawnościowych pozwalających na rozwijanie zainteresowań sportowych oraz dobrą zabawę. Teren ogrodu jest tak zaplanowany, aby każda grupa mogła w nim odnaleźć miejsce na zabawę. Zapewniamy smaczne, zdrowe i kolorowe posiłki przygotowywane przez trzy Panie kucharki. W Przedszkolu Niegocińskie Skrzaty bawią się i pracują pod bacznym okiem swoich Pań dzieci w pięciu grupach wiekowych. Nazwy grup są związane z realizowanym tematem głównym...

Galeria

Program nauczania

Praca naszej placówki oparta jest na Podstawie programowej wychowania przedszkolnego Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz programie edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci „Nasze przedszkole”.

Program zakłada pełną elastyczność w toku wykorzystywania go w pracy pedagogicznej, co oznacza dostosowanie  stawianych zadań do potrzeb zespołu dziecięcego i poszczególnych jednostek, dowolność w interpretacji treści oraz wykraczanie ponad zakres materiału edukacyjnego.

Kolorowanki