Żłobek Językowy Tuptu - Natolin (Warszawa)

Żłobek Językowy Tuptu - Natolin
zobacz więcej (4)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
K. Sotta Sokoła 1A/13A, Warszawa
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

 • język angielski
 • logopeda
 • psycholog
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • urodziny
 • animacje
 • warsztaty dla dzieci
 • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Żłobek Językowy Tuptu Natolin (dawny żłobek „Dobre Duszki”) to jedna z trzech placówek warszawskich, w których oferujemy wysoką jakość opieki. Mieścimy sie na skraju osiedli. blisko Parku Natolińskiego. W kameralnej lokalizacji oferuje miejsca dla 18 maluszków w dwóch przestronnych salach wielofunkcyjnych. Placówka wyposażona jest w monitoring umożliwiający rodzicom na zerkanie na swoje maluszki w ciągu dnia.    Żłobek Tuptu to kameralne miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom   Każdego dnia wprowadzamy w życie ideę zapewnienia radości dzieciom oraz komfortu rodzicom. Stawiamy na wysoką jakość opieki, wrażliwość na potrzeby maluszków, wspieranie rozwoju i tworzenia osobowości naszych podopiecznych. Dzięki wspaniałej i profesjonalnej opiece, którą zapewnia wykwalifikowana kadra Tuptu, rodzice mogą skupić się na codziennych obowiązkach, mając pewność, że pozostawiają swoje pociechy w radosnym i przyjaznym miejscu.   Żłobek jest wpisany do rejestru żłobków i klubów...

Galeria

Program nauczania

Program żłobka Tuptu

 

W okresie żłobkowym dzieci kształtują elementarne umiejętności, które będą im towarzyszyć w całym późniejszym życiu. Najważniejszymi fazami jest rozwój mowy, rozwój ruchowy – doskonalenie chodzenia i koordynacji ruchów, a także wzrastająca potrzeba samoobsługi i samodzielności.

 

 • Adaptacja

 

Proces adaptacji dziecka w żłobku to duże przeżycie, zarówno dla maluszka, jak i rodzica. W żłobkach Tuptu gwarantujemy bezpłatną adaptację trwającą do 5 dni. Początkowo dziecku towarzyszy rodzic, zaś w kolejnych dniach stopniowo maluszek zostaje z opiekunkami i dziećmi. Tempo adaptacji jest ustalane indywidualnie przez opiekunkę prowadzącą, tak aby proces był jak najbardziej łagodny i bezstresowy – również dla rodziców.

 

 • Rozwój mowy

 

Rozwój mowy jest wspierany wielotorowo – od najbardziej tradycyjnych form, jak mowa rytmiczna (wierszyki, rymowanki, piosenki), przez pracę z książeczkami, zabawy w pytania, zachęcanie do samodzielnego wyrażania się i ćwiczenia w utrwalaniu nazewnictwa przedmiotów. Każdy żłobek jest pod opieką doświadczonych logopedów, prowadzących zajęcia logopedyczno-logorytmiczne i wspierających codzienną pracę opiekunek. Są również do dyspozycji rodziców w przypadku konieczności realizacji zajęć indywidualnych.

 

 • Język angielski

 

Tylko rozpoczęcie przygody z językiem obcym we wczesnym etapie życia pozwala na traktowanie drugiego języka jako naturalny. Żłobki Tuptu Kabaty i Tuptu Chomiczówka zapewniają dzieciom zajęcia z języka angielskiego i codzienne zabawy muzyczno-rytmiczne przy piosenkach w języku angielskim. Żłobek Tuptu Natolin jest żłobkiem językowym, ze zwiększoną ilością zajęć i zabaw muzyczno-rytmicznych w języku angielskim oraz opiekunką komunikującą się na co dzień z dziećmi w języku angielskim.

 

 • Doskonalenie koordynacji ruchowej

 

Doskonalenie koordynacji ruchowej obejmuje kształcenie zmysłu równowagi, stereognostykę, czyli rozpoznawanie form za pomocą zmysłu dotyku np. poprzez zabawy z woreczkami skrywającymi różne przedmioty codziennego użytku, a także ćwiczenia z zakresu koordynacji oko-ręka, które są realizowane w formie przyjemnych i atrakcyjnych dla dzieci zabaw, np. podrzucanie, łapanie, toczenie piłek i baloników, przelewanie płynów z naczynia do naczynia, jednoczesne malowanie obydwoma rękami na dużych powierzchniach i wiele innych.

 

 • Ćwiczenia praktyczne dnia codziennego

 

Czynności związane z troską o własną osobę oraz troską o otoczenie są bardzo ważną dziedziną dziecięcego rozwoju. Celem ćwiczeń praktycznych dnia codziennego jest wypracowanie samodzielności, samoświadomości, ufności we własne siły oraz poczucia bezpieczeństwa. Dzieci uczą się codziennych czynności takich, jak zapinanie czy odpinanie guzików, mycie rąk, czesanie, samodzielne ubieranie, odkładanie zabawek na miejsce.

Kolorowanki