Żłobek Bajeczna Kraina (Warszawa)

Żłobek Bajeczna Kraina
zobacz więcej (3)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
Oczary 9, Warszawa
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

  • język angielski
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa

Opis obiektu

Żłobek Bajeczna Kraina to placówka nowoczesna i przestronna, znajdująca się cichej okolicy. Wyposażona jest w zabawki i sprzęty wysokiego starndardu. Dokładamy wszelkich starań, by panowała u nas domowa atmosfera, w której maluchy będą mogły rozwijały swoje umiejętności i zainteresowania, a poprzez zabawę poznawały świat. Uśmiech i bezpieczeństwo dziecka wyznaczją kierunek naszej pracy, popartej wiedzą pedagogiczno - psychologiczną oraz praktyką.

 

Staramy się, aby każde dziecko traktowane było w sposób indywidualny i dzięki temu rozwijało swoje naturalne predyspozycje zarówno w czasie spontanicznej aktywności jak i podczas zajęć zorganizowanych. Nasz żłobek, to miejsce pełne pomysłów, ciekawych rozwiązań, nastawione przede wszystkim na dobro i rozwój dzieci.

Galeria

Program nauczania

Korzystamy z metod paluszkowych, które poprzez stymulację zmysłu dotyku i mowy, wpływają na rozwój motoryczny, wyrabiają prawidłowe napięcie mięśniowe dłoni, kształtują wyobraźnię, ćwiczą pamimięć oraz nawiązywanie pozytywnych relacji z drugą osobą. Zabawy z elemenatmi terapii ręki to czas spędzony wesoło i z pożytkiem.

 

Wzbogacamy zabawę nauką niemowlęcego języka migowego w oparciu o program BabySigns.

 

Dzieci są radosne i chętne podczas zajęć zawierających elementy metody Weroniki Sherborne. Maluch rozpoczynający swoją przygodę z niezależnym, samodzielnym ruchem uczy się własnego ciała i jego możliwości. Masażyki, ćwiczenia, turlanki i inne zabawy,są pomocne w nabywaniu świadomości siebie i przestrzeni, poznaniu własnych możliwości i ograniczeń. Podstawowo, są jednak fantastycznie i radośnie spędzonym czasem :-)

 

Wspieramy się bajkoterpią, nie tylko w czasie niepogody. Ciocie żłobkowe, przeszkolone w zakresie magicznej mocy, jaką kryją w sobie opowiadania dla dzieci, wykorzystują książeczki, aby stymulować dziecięcą wyobraĹşnię, koić niepokoje i wspierać emocje pozytywne. Maluchy uczą się przez naśladowanie, uwielbiają pozytywne postacie na kolorowych obrazkach, z którymi można rozmawiać i od których można się uczyć.

 

Posiłkujemy się elementami z terapii Dennisona, dzięki którym wpieramy harmonijny rozwój półkul mózgowych, usprawniamy przyswajanie umiejętności i nabywanie nowych infomracji. Ćwiczenia wspierają umiejętność koncentacji i opanowywania emocji już u najmłodszych dzieci.

 

W trakcie pobytu w żłobku, dzieci biorą udział w zajęciach językowych. Nawet najmłodsi słuchacze mogą aktywnie uczestniczyć w nauce pokazując, szukając, dotykając - czyli po prostu poznając język obcy od praktycznej, wesołej strony.

 

Zajęcia muzyczne, oprócz rytmiki, która odbywa się dwa razy w tygodniu, towarzyszą nam na co dzień. Zarówno w chwilach relaksu, jak i spontanicznej zabawy, dźwięki wzbogacają świat doznań Bajecznych Maluchów.

 

Współpracujemy z fundacją, która prowadzi zajęcia z dogoterapii na terenie naszej placówki oraz ze studiami artystycznymi, które bajki nam opowiadają.

 

Dzieci mają zapewnioną codzienną opiekę psychologiczną i w razie potrzeby, rodzicom udostępniane są informacje i wskazówki do specjalistycznej pracy z dzieckiem poza żłobkiem.

Kolorowanki