Warszawa: 11 atrakcji dla dzieci na zimę

Warszawa: 11 atrakcji dla dzieci na zimę
Drukuj Skomentuj

Warszawa to miasto, które ma mnóstwo fantastycznych zakątków na spacery i zabawy z dziećmi. Kiedy jednak przychodzi okres jesienno-zimowy, trzeba rezygnować z placów zabaw i urokliwych parków. Gdzie więc iść z dzieckiem w Warszawie? Przedstawiamy 11 warszawskich atrakcji dla dzieci w wieku przedszkolnym na zimę.

Atrakcje dla dzieci na sportowo

 

1. Ślizgawki na Torwarze

ul. Łazienkowska  6A

Jak zima, to obowiązkowo lodowiska! Jedną z warszawskich atrakcji są Ślizgawki na Torwarze, organizowane we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele. Ślizgawki na Torwarze to obiekt kryty, dzięki czemu można korzystać z nich nawet w czasie niesprzyjającej pogody! W tym roku sezon na ślizgawkach rozpoczął się już 12 września.

 

2. Hangar 646

na Mokotowie, Gocławiu i Targówku

Na dworze zimno, a dziecko nie ma gdzie się wyszaleć? Zabierz je do jednego z parków trampolin Hangar 646! To świetne miejsca dla dzieci, w którym mają szansę wyładować swoją energię w bezpiecznych warunkach. Plusem jest też to, że dziecko do 5-ego roku życia może wejść z pełnoletnim opiekunem na jednym bilecie.

 

A może sala zabaw? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i znajdź salę zabaw w Twojej okolicy!

 

Atrakcyjne zajęcia dla dzieci

 

3. Centrum Nauki Kopernik

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Dobrze znane Centrum, które łączy naukę z emocjonującą zabawą. Centrum Nauki Kopernik dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat przygotował specjalne propozycje: galerię Bzzz! (dla dzieci do lat 5), dobrane do wieku filmy i pokazy w Planetarium Niebo Kopernika oraz Majsternię, w której wspólnie z rodzicem czy opiekunem mogą usiąść przy stole i wykonać odpowiednie dla nich zadania.

 

4. Multicentrum

ul. Porajów  14

Mulitcentrum to placówka dydaktyczna, interaktywna, korzystająca z najnowszych osiągnięć technologii informatycznych, w której dzieci uczą się poprzez zabawę. Uwaga: wszystkie zajęcia są bezpłatne! By skorzystać z zajęć popołudniowych albo rodzinnych, wystarczy posiadać kartę biblioteczną i zapisać się na wybrane warsztaty.

 

5. ZOO Warszawa

ul. Ratuszowa  1/3

Czy wiesz, że ZOO w Warszawie można odwiedzać również zimą? Do zobaczenia są m.in. wydry, niedźwiedzie polarne, foki, małpiarnia, słoniarnia, irbisy śnieżne i inne zwierzaki. Trasa zimowego zwiedzania zajmuje od 1,5 godziny do 3 godzin.

 

Kultura dla dzieci zimą

 

6. Teatr Małego Widza

ul. Jezuicka 4

Teatr Małego Widza zaprasza dzieci już od pierwszego roku życia! Większość proponowanych warsztatów, wydarzeń i spektakl jest skierowanych do dzieci 1-5 lat. Warto tej zimy sprawdzić repertuar Teatru Małego Widza!

 

7. Muzeum dla Dzieci

ul. Kredytowa 1

Muzeum dla Dzieci proponuje szereg atrakcji dla przedszkolaków - również w okresie jesienno-zimowym! Do wyboru są lekcje muzealne, warsztaty kulinarne, koncerty i spektakle dla dzieci w wieku 3-12 lat.

 

Warszawskie atrakcje dla mamy i dziecka


A może poszukujesz miejsca, gdzie możesz chwilę odpocząć w czasie, gdy Twoje dziecko będzie się bawić? Sprawdź warszawskie klubokawiarnie - miejsca przyjazne maluchom, gdzie rodzice mogą napić się pysznej kawy albo coś przekąsić!

 

8. KluboKawiarnia Anse Kabanse

ul. Sowińskiego  25

Anse Kabanse organizuje cykliczne zajęcia dla dzieci, a także warsztaty, w których uczestniczą rodzice. Dodatkowo można zorganizować w klubokawiarni urodziny, chrzciny i inne imprezy rodzinne.

 

9. Terapeutyczna Kawiarnia

Al. Komisji Edukacji Narodowej 36A/U3

Terapeutyczna Kawiarnia to miejsce, gdzie są prowadzone warsztaty, wykłady, terapia oraz kawiarnia. Warsztaty dla dzieci obejmują zajęcia rozwojowe, komunikacyjne, grupy interpersonalne i treningi.

 

10. Ciuciubabka Klubokawiarnia

ul. Pełczyńskiego 30B

Zajęcia dla dzieci wieku przedszkolnym w Ciuciubabce odbywają się od poniedziałku, zaś weekendy zajęte są na organizację imprez okazjonalnych. W klubokawiarni jest kreatywnie, smacznie i zdrowo!

 

11. Manufaktura Czekolady Chocolate Story

ul. Marszałkowska  9/15

A skoro już mowa o smakołykach, zapraszamy do warszawskiej atrakcji dla dzieci: Manufaktury Czekolady! To miejsce, gdzie czekoladę wyrabia się ręcznie w tradycyjny sposób, tak jak przed wiekami. Dzieci mogą tam wziąć udział w warsztatach czekoladowych z tabliczkami, narzędziami lub pralinami.

 

 

Przeczytaj też: Witamina D u dzieci - jak dostarczać ją w okresie jesienno-zimowym?

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi