Warszawskie przedszkola niepubliczne

Warszawskie przedszkola niepubliczne
galeria zdjęć (13) Drukuj Skomentuj

Rozpoczynamy cykl artykułów, w których będziemy prezentować najciekawsze naszym zdaniem przedszkola w Polsce. Dzisiaj przedstawiamy godne uwagi przedszkola niepubliczne z Warszawy. Wyróżniają się one na tle podobnych placówek oryginalnymi profilami oraz interesującymi programami nauczania dla dzieci.

Profil artystyczny - "Akademia Sztuk Dziecięcych"

Przedszkola w Warszawie kładą duży nacisk na bezpieczeństwo i komfort dzieci. W prywatnych przedszkolach zazwyczaj dominuje jeden profil w nauczaniu. Rodzice chcący rozwijać naukę języków dziecka, wyślą malucha do przedszkola dwujęzycznego, z kolei talenty artystyczne przedszkolaka można rozwijać w placówkach o profilu teatralnym bądź artystycznym. Jednym z takich przedszkoli jest "Akademia Sztuk Dziecięcych" w Warszawie czyli Niepubliczne Przedszkole Artystyczne nr 113. Prywatna placówka pracuje w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz kładzie szczególny nacisk na program autorski dotyczący rozwoju artystycznego dzieci. Edukacja przedszkolna w "Akademii Sztuk Dziecięcych" koncentruje się na wspomaganiu rozwoju dziecka oraz poszerzaniu jego wiedzy i umiejętności dotyczących wszelkich form sztuki jak, np. taniec, muzyka, malarstwo. Dzieci uczęszczające do przedszkola mogą brać aktywnie udział w ciekawych zajęciach, takich jak: warsztaty ceramiczne i plastyczne, zajęcia teatralne, rytmika, koncerty muzyczne i wiele innych. Przedszkole prowadzi zapisy przez cały rok. Dzieci, które rozpoczynają przygodę z przedszkolem mogą zapoznać się z otoczeniem podczas uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych. Zajęcia organizowane są tylko dla dzieci zapisanych już do Akademii i odbywają się zupełnie bezpłatnie.

Nauka przez zabawę - Przedszkole "Ala ma kota"

Prywatne przedszkole "Ala ma kota" w Warszawie to placówka, w której szczególną rolę odgrywa edukacja. Nauka połączona z zabawą jest sposobem stworzenia mocnych fundamentów dla przyszłego życia dziecka. Przedszkole funkcjonuje już 10 lat na warszawskim Ursynowie i obecnie dysponuje blisko 300 miejscami dla dzieci w wieku od 1 roku do 5 lat. "Ala ma kota" jest placówką gdzie szczególny nacisk kładzie się na edukację przez zabawę, aby dzieci wyniosły z przedszkola nie tylko obowiązkowy program nauczania, ale również ciekawość świata, samodzielne szukanie rozwiązań, chęć uczenia się oraz kreatywne myślenie. Zaangażowanie nauczycieli pozwala na realizację indywidualnych projektów wynikających z potrzeb dzieci uczęszczających do przedszkola. Ideą programu nauczania w przedszkolu jest nauka nie tylko podczas zajęć edukacyjnych, ale również w czasie trwania zabawy i wykonywania codziennych czynności. Przedszkole "Ala ma kota" wyróżnia na tle innych prywatnych placówek w Warszawie organizowanie zintegrowanych działań profilaktyczno-terapeutycznych w oparciu o indywidualne zalecenia do pracy z dziećmi. Szeroka gama zajęć prowadzonych tylko i wyłącznie przez specjalistów wyrównuje wszelkie dysfunkcje rozwojowe dziecka. Z kolei indywidualne podejście do podopiecznych stymuluje harmonijny rozwój dziecka i pozwala mu czuć się w placówce w pełni komfortowo i bezpiecznie.

Przedszkola językowe - Polsko-Francuskie Przedszkole Niepubliczne „La Fontaine”

Rodzice, którym zależy aby dziecko już od najmłodszych lat miało kontakt z językiem obcym mogą skorzystać z oferty przedszkoli językowych w Warszawie. Prywatne placówki zapewniają bardzo atrakcyjne programy nauczania połączone z przyjemną nauką języka obcego dla dzieci. Polsko - Francuskie Przedszkole Niepubliczne „La Fontaine” w Warszawie to jedna z placówek kładąca największy nacisk na naukę języka francuskiego. Przedszkole ma dwie filie w Warszawie - jedną na Mokotowie, a drugą na Żoliborzu. Program nauczania placówki kładzie szczególny nacisk na naukę języka obcego od jak najwcześniejszego wieku oraz wszechstronny i zindywidualizowany rozwój dziecka. Przedszkole proces dydaktyczny prowadzi w taki sposób, aby drugi język był obok ojczystego środkiem przekazu informacji. Edukacja przedszkolna w placówce opiera się na modelu UPUL (une personne, une langue) oraz współpracy native speaker'ów - polskojęzycznego i francuskojęzycznego. Tego typu rozwiązanie pozwala osiągnąć dwujęzyczność funkcjonalną dzieci już po 1-2 latach. Program nauczania w prywatnym przedszkolu „La Fontaine” jest dodatkowo wzbogacany o francuskie metody nauczania. Nadzór nad edukacją sprawuje Kuratorium Oświaty z siedzibą w Warszawie. Przedszkole uczy zgodnie z zasadami pedagogiki Freinet’a, która polega na umożliwieniu dzieciom wszechstronnego rozwoju w jak najbardziej naturalny sposób. Co więcej, placówka oferuje bardzo ciekawe projekty edukacyjne, które mają na celu ukazanie dzieciom bogactwa i różnorodność języka francuskiego.

"Zaczarowany Dom" - Przedszkole Niepubliczne nr 203 "Zaczarowany Dom"

Przedszkole Niepubliczne nr 203 "Zaczarowany Dom" w Warszawie oferuje bogaty i zróżnicowany program nauczania. Nauczyciele opierają swoje metody pracy na bajkoterapii, bajkach i opowiadaniach. Wykorzystanie bajek jest dobrym uzupełnieniem programu proponowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W pracy z dziećmi wykorzystuje się między innymi elementy Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbourn i wiele innych. Podczas codziennych zajęć gimnastycznych dzieci doskonalą sprawność ruchową, a także ćwiczą buzie i języki aby prawidłowo mówić. Przedszkole prowadzi także zajęcia z języka angielskiego. Poprzez wspólną zabawę, rysowanie i śpiewanie piosenek dzieci szybko przyswoją nową wiedzę doskonale się przy tym bawiąc. Zaradności i samodzielności przedszkolaki uczą się w trakcie zajęć kulinarnych gdzie przygotowują smaczne potrawy. Przedszkole oferuje podopiecznym bardzo szeroki zakres ciekawych zajęć dodatkowych takich jak, np. ceramika, zajęcia relaksacyjne, eko-plastyka i wiele innych. Prywatne przedszkole "Zaczarowany Dom" to przyjazne miejsce gdzie naukę łączy się z zabawą. Życzliwa atmosfera oraz troskliwa opieka nauczycieli przedszkolnych pozwala dzieciom czuć się w pełni komfortowo i bezpiecznie. Z kolei bogaty program nauczania odpowiednio przygotuje podopiecznych do dalszej edukacji szkolnej.

Autorski program edukacyjny - Niepubliczne Przedszkole "U Smoka, Co Buja w Obłokach"

"U Smoka Co Buja w Obłokach" to wyjątkowe prywatne przedszkole w Warszawie gdzie spotykają się całe rodziny. Wspólna zabawa i integracja z rodzicami pozytywnie wpływa na jakość pracy oraz atmosferę w placówce, przez co dzieci chętnie uczęszczają na zajęcia. Dewizą przedszkola jest aby "tu i teraz radosnych dzieci zmieniło się w tam i kiedyś szczęśliwych dorosłych". "U Smoka Co Buja w Obłokach" wyróżnia spośród innych prywatnych placówek przede wszystkim to, że przedszkole działa lokalnie. W wakacje organizowany jest program "Poznaję Warszawę", gdzie dzieci spędzają czas na zwiedzaniu stolicy i poznawaniu jej ciekawostek oraz historii. Misją i jednocześnie pasją jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju umysłowego i fizycznego dziecka poprzez ciekawe zajęcia i warsztaty. Raz w miesiącu w przedszkolu odbywają się imprezy tematyczne połączone z animacjami, w których biorą udział całe rodziny. Z kolei raz na dwa tygodnie organizowane są spotkania, gdzie rodzice wraz z dziećmi grają w gry planszowe. Dodatkowo rodzice mogą uczęszczać na "Treningi warsztatów rodzicielskich". Program edukacyjny w przedszkolu ma na celu przygotowanie podopiecznych do podjęcia nauki w szkole.  Oprócz obowiązującej pracy wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej w oparciu o nową podstawę programową, przedszkole realizuje także własne programy autorskie. Wszystko z myślą o jak najlepszym ukazaniu świata młodemu człowiekowi i przygotowaniu go do dalszej edukacji.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi