Weekend za pół ceny 2020: kiedy i gdzie wybrać się z dzieckiem?

Weekend za pół ceny 2020: kiedy i gdzie wybrać się z dzieckiem?
Drukuj Skomentuj

Wiosenna edycja weekendu za pół ceny w całym kraju przypada na 20-22 marca. To czas, gdy hotele, spa, restauracje, aqua parki,  ale też stadiony, muzea i inne atrakcje turystyczne oferują turystom bilety z 50% zniżką. Przeczytaj, z których ofert warto skorzystać, planując weekend z dzieckiem.

MAZOWIECKIE


Miłośniczki lalek, zarówno te młodsze jak i starsze, z pewnością będą zachwycone wizytą w Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie. Znajduje się tam ponad 130 historycznych domów, sklepików i pokoi, a ich wnętrza zostały wykonane z tysięcy maleńkch drobiazgów. Ta nostalgiczna wyprawa w przeszłość będzie wspaniałym doświadczeniem i lekcją historii zabawek.

Młody kibic na pewno ucieszy się z wizyty na PGE Narodowym. To dobra okazja, by zwiedzić nie tylko arenę, ale również zobaczyć szatnię, z której korzystają największe gwiazdy piłki nożnej. Przed przybyciem warto zapoznać się z szeroką ofertą tras wycieczek, by wybrać tę, która spełni oczekiwania twojego dziecka.

Trickorama w Radomiu to największe centrum iluzji i muzeum trickartu w Polsce, a także jedno z największych na świecie. Wspólnie z dzieckiem zagłębicie się w świat iluzji optycznej i z pewnością przestaniecie wierzyć własnym oczom! Dzięki obrazom anamorficznym i innym atrakcjom znajdziecie się w świecie magii, do którego będziecie chcieli wrócić.

 

ŁÓDZKIE


PGE Giganty Mocy w Bełchatowie to interaktywna ekspozycja dla dzieci i dorosłych, w której ważną rolę odgrywają górnicze tradycje.  Właśnie w  tym miejscu nauka łączy się z zabawą poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Wystawa jest wspaniałym projektem edukacyjnym, któremu nie oprze się żadne dziecko.

Kolejną interaktywną atrakcją dla dzieci jest Experymentarium w Łodzi. Wystawa Experymentarium w  zabawny sposób objaśnia skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauk, Kosmiczny Tunel wystawi na próbę dziecięce zmysły, a Piaskownica rozszerzonej rzeczywistości czyli trójwymiarowy model mapy topograficznej okaże się rewelacyjnym narzędziem do nauki geografii.

 

POMORSKIE


"Dar Pomorza" w Gdyni to wyjątkowa atrakcja. Statek-muzeum wzbudza podziw każdego turysty - niezależnie od wieku. Miłośnicy "Piraci z Karaibów" i opowieści o piratach będą oczarowani atrakcją.

To nie jedyne miejsce w Gdyni, które warto odwiedzić w "weekend za pół ceny". Centrum Nauki Experyment skierowane jest do małych i dużych odkrywców - amatorów, którzy są wielbicielami interaktywnej nauki przez zabawę.


Hevelanium w Gdańsku
to nowoczesne centrum nauki dla dzieci. Ma do zaoferowania cztery stałe wystawy interaktywne, które wciągną twoje dziecko w niesamowity świat wiedzy!

 

KUJAWSKO - POMORSKIE

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rezerwatów archeologicznych w Europie. Na jego terenie znajdują się ślady osadnictwa od epoki kamienia aż po wczesne średniowiecze. Poza fantastycznymi rekonstrukcjami oferuje dzieciom wiele atrakcji m.in. pokaz bicia monet czy warsztaty lepienia w glinie.

Dom legend toruńskich
oferuje spacer po Toruniu z przewodnikiem. Szlak legend jest najczęściej wybieranym wariantem. Ponadto zachęcamy do udziału w specjalnie organizowanych spektaklach.

 

ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

Bałtowski Kompleks Turystyczny to gratka dla fanów dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń! Składa się z kilku parków tematycznych: Juraparku, Muzeum Jurajskiego, Prehistorycznego Oceanarium, Zwierzyńca Bałtowskiego i innych.

Centrum Bajki w Pacanowie zapewnia szereg różnorodnych atrakcji. Wśród proponowanych atrakcji znajdują się warsztaty animacyjne i teatralne, a także liczne gry i zabawy rozwijające wyobraźnię. Ponadto czekają na was atrakcje z baśniowego świata: magiczna księgarnia, ogród czy interaktywna wystawa.

Zwiedzanie Zamku Królewskiego w Chęcinach połączone jest z ogromem atrakcji dla dzieci. Rekwizyty do zdjęć, pokazy tańca, śpiewu, strzałów z armaty oraz możliwość nauki strzelania z łuku to tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych dla najmłodszych turystów.

 

PODKARPACKIE

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie posiada unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych wieczorynek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej. Dzieci będą z niedowierzaniem poznawać ulubieńców rodziców i dziadków, a dorośli odbędą sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa.

Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu umożliwi wam poznanie miasta ukrytego pod ziemią. Połączenie tradycyjnego i interaktywnego zwiedzania będzie fantastycznym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Wędrówkę po podziemnym labiryncie prowadzić można z przewodnikiem przejścia bądź podążając za przewodnikiem PTTK.

 

MAŁOPOLSKIE


Terma Bania w Białce Tatrzańskiej zachęca do całodniowych odwiedzin w parku wodnym. Dedykowane strefy, całoroczne zjeżdżalnie, atrakcje wodne i plac zabaw na antersoli zapewni wyjątkową rozrywkę dopasowaną do wieku każdego dziecka.

Zakochani w maszynach powietrznych powinni odwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Imponująca kolekcja samolotów, maszyny współczesne i historyczne, duża część wystawy ulokowana na zewnętrz sprzyjająca spacerom oraz możliwość wejścia do niektórych eksponatów - zapewnią niezapomniane wrażenia!

Podejmij górnicze wyzwanie i odwiedź Kopalnię Soli w Wieliczce! Czeka na was niezwykła i niezapomniana przygoda. Poczujcie na własnej skórze z czym wiąże się Trasa Górnicza - emocjonująca wyprawa pod ziemią.

 

WIELKOPOLSKIE


Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego w Mosinie to idealna atrakcja dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wyznaczono tam 7 tras wycieczkowych oraz udostępniono ponad 100 km tras rowerowych. Ty wybierasz najlepszą opcję dla swojej rodziny.

Wdrapcie się po ścianie wspinaczkowej na Wieżę Ciśnień Kościan! To prawdopodobnie jedyna taka wieża na świecie. Ale spokojnie! Na mniej odważnych czekają takie atrakcje jak zwiedzanie wieży i obserwatorium astronomiczne.

 

ŚLĄSKIE

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu zaprasza rodziny z dziećmi. To nie tylko piękno ruin, ale też historyczne wystawy i prezentacje. Znajdujące się tam eksponaty zainteresują również najmłodszych. Gratką dla dorosłych jest fakt, że w Ogrodzieńcu kręcono sceny do "Wiedźmina" - słynnego serialu Netflixa.

Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss w Żarkach
zachęca dzieci i rodziców do udziału w słodkich warsztatach. Nauczycie się wytwarzania słodyczy i zasmakujecie jeszcze ciepłych, własnoręcznie wykonanych lizaków!


DOLNOŚLĄSKIE

Moviegate we Wrocławiu to rewelacyjna atrakcja dla wielbicieli kina w każdym wieku. Fascynująca przygoda z idealnie dopracowanymi oryginałami elementów scenografii - zobaczysz tu m.in. samochód Jamesa Bonda, wielkiego pająka Aragoga z "Harry'ego Pottera" oraz rekwizyty z uniwersum Star Wars.


Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza na spektakl "Cyrk Doktora Dolittle". Bilety na spektakl będzie można nabyć w promocyjnej cenie.


Twoje dziecko szaleje na punkcie dinozaurów? Choć gwoździem programu w Dino Park w Szklarskiej Porębie są dinozaury, to nie zabraknie innych atrakcji. Kino 6D, Kolejka Flinstonów, place zabaw, Piaskownica T-rex oraz Galeria Iluzji to tylko niektóre z propozycji.

   

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!