Wielka akcja Radia Kraków - Cała Małopolska słucha Tuwima!

Wielka akcja Radia Kraków - Cała Małopolska słucha Tuwima!
Drukuj Skomentuj

Z okazji Roku Tuwima Radio Kraków wydało płytę "Ptasie Radio" z najpiękniejszymi wierszami poety w interpretacji Anny Dymnej, Doroty Segdy i Jana Peszka. Każde małopolskie przedszkole, które przyłączy się do akcji wspólnego słuchania, otrzyma darmową płytę z wierszami Tuwima.

6 stycznia w Łodzi oficjalnie rozpoczął się Rok Tuwima. Tego dnia sto lat temu w „Kurierze Warszawskim” ukazał się debiutancki wiersz poety „Prośba”. 27 grudnia 2013 roku minie 60. rocznica śmierci Juliana Tuwima. To właśnie ta ostatnia data była powodem ustanowienia przez Sejm Roku Tuwima, którego pomysłodawcą jest  Łódź – rodzinne miasto poety.

W maju ukaże się płyta "Ptasie Radio" z najbardziej znanymi, ulubionymi przez wszystkie dzieci, wierszami poety w interpretacji wybitnych aktorów - Anny Dymnej, Doroty Segdy i Jana Peszka. Tym wydawnictwem Radio Kraków pragnie włączyć się w obchody Roku Tuwima i zachęcić do wspólnego słuchania wierszy Tuwima wszystkie dzieci w Małopolsce!

 

Wspólne słuchanie już 3 czerwca o godz. 10.05 w Radiu Kraków!


Celem akcji jest pokazanie najmłodszym, że nie tylko czytanie literatury to wspaniała zabawa, ale i jej słuchanie. Jest to także propozycja dla wszystkich przedszkoli, aby z okazji Dnia Dziecka zaproponowały swoim wychowankom możliwość uczestniczenia w wielkim, wspólnym święcie dziecięcej literatury. Akcja jest również niepowtarzalną okazją by przedszkolaki mogły dowiedzieć się czegoś więcej o jednym z najwybitniejszych twórców dziecięcej literatury. Wszystkie małopolskie przedszkola, które zgłoszą chęć udziału w akcji otrzymają od Radia Kraków płytę "Ptasie Radio" w prezencie. Na płycie można będzie usłyszeć takie utwory jak: „Lokomotywa”, „Okulary”, „Ptasie Radio”, „Rzepka”, „Abecadło”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Ptasie plotki”, „Słoń Trąbalski”, „Spóźniony słowik”, „Kurka w aeroplanie”.

Więcej szczegółowych infomracji: www.radiokrakow.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi