Wielkanoc 2022 - jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

Wielkanoc 2022 - jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem?
Drukuj Skomentuj

Wielkanoc 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wielu rodziców zastanawia się, jak spędzić te święta ze swoim dzieckiem. Jak zapewne wszyscy wiedzą, całodniowe przesiadywanie przy stole nie jest najlepszym pomysłem i warto urozmaicić dziecku ten czasu. Jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem? Podpowiadamy.

Przygotowania do Wielkanocy z dzieckiem


Przygotowania do Wielkanocy z dzieckiem są możliwe. Dzieci chętnie angażują się w przygotowywanie ciast i innych smakołyków. Przy odrobinie szczęścia będą też chętne do pomocy przy sprzątaniu – nawet te mniejsze. Nie oszukujmy się jednak, najchętniej będą uczestniczyć w dekorowaniu jajek. Zaplanuj więc z wyprzedzeniem przygotowywanie pisanek. Warto również z tygodniowym wyprzedzeniem zasiać rzeżuchę lub kiełki, które będą piękną dekoracją wielkanocnego stołu.

 

Sprawdź również: Wielkanoc 2022 - najlepsze przepisy wielkanocne dla dzieci

 

Wielka Sobota – przygotowania z dzieckiem


Wielka Sobota dla wielu dzieci jest niezwykle ważnym dniem podczas Świąt Wielkanocnych. Przygotowanie święconki oraz zaniesienie jej do kościoła jest dla wielu z nich naprawdę ważnym wydarzeniem. Pozwól więc dziecku uczestniczyć w dekorowaniu i wyposażaniu koszyczka i zabierz je ze sobą do kościoła. Nie zapomnijcie włożyć do niego przygotowanych wcześniej pisanek.

 

Wielka Niedziela – świąteczne śniadanie


Przygotowanie do świątecznego śniadania to również ważne wydarzenie w życiu dziecka. Nie zabraniaj mu uczestniczenia w dekorowaniu stołu oraz pomocy w kuchni. Znajdź łatwe zadania – np. nakładanie majonezu na jajka czy posypywanie ich szczypiorkiem. Niech dziecko poczuje się w tym dniu ważne i potrzebne. A przy stole na pewno będzie dumne z tego, że mogło ci pomóc.

 

Czytaj także: Nauczanie dwujęzyczne - dlaczego warto je wybrać?

 

Lany Poniedziałek – zabawa na całego w Śmigus Dyngus!


Lany Poniedziałek to jedyny dzień w roku, kiedy możemy pozwolić sobie na taką swawolę. Wyposaż dziecko w potrzebny do polewania wodą sprzęt i zadbaj o to, by świetnie się bawiło. Wszystko jednak w granicy rozsądku. Pamiętajcie, że najlepsza zabawa w Śmigus Dyngus rozgrywa się na dworze. Z dala od rzeczy, które możemy zniszczyć.

 


Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!