Wielkanoc 2022 - pomysły dla dzieci na wielkanocne ozdoby

Wielkanoc 2022 - pomysły dla dzieci na wielkanocne ozdoby
Drukuj Skomentuj

Wielkanoc 2022 coraz bliżej. Pozostało jeszcze jednak trochę czasu, by przygotować własnoręcznie ozdoby z okazji Świąt Wielkanocnych. Poniżej przedstawiamy najlepsze pomysły na ozdoby wielkanocne dla dzieci.

Pisanki


Nie mogło oczywiście zabraknąć pisanek. Mogą być to tradycyjne pisanki z ugotowanych jajek – malowane farbami lub odpowiednimi barwnikami. Można również wydrapywać na nich piękne wzorki. Można również spróbować tradycyjnych metod- na przykład barwienie cebulą. Piękne będą te barwione czerwoną cebulą. Pamiętaj jednak, by po malowaniu pisanek, wetrzeć w nie olej, który sprawi, że będą się błyszczeć.

 

Sprawdź również: Wielkanoc 2022 - jak spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

 

Ozdoby wielkanocne na okno


Niezliczona jest liczba pomysłów na ozdoby wielkanocne na okno. Może być to cokolwiek, czego twoje dziecko zabraknie. Witraże przypominające pisanki, wyklejanki, wydrapywani bądź zwykłe rysunki. Można również, aby było ciekawiej, połączyć te różnorodne techniki. Gwarantujemy, że powstaną istne dzieła sztuki!

 

Wielkanocne ozdoby z  masy solnej


Figurki z masy solnej, przedstawiające wielkanocne koszyczki, zajączki bądź kurczaczki, świetnie będą wyglądać na wielkanocnym stole. Z pewnością zabawa z masy solnej zainteresuje twoje dziecko na długo. Po wyschnięciu zabawa się nie kończy, gdyż figurki można pomalować farbami.


Jak przygotować masę solną? Potrzebujesz:

 

  • szklankę soli drobnoziarnistej
  • szklankę mąki
  • 1/3 – 1/2 szklanki wody

Zmieszaj dokładnie sól z mąką, a następnie powoli dolewaj wodę i ugniataj jak ciasto na posypanej mąką stolnicy. Należy wyrabiać je do gładkości, a następnie rozwałkować ciasto. Gotowe!

 

 

Sprawdź także: Wielkanoc 2022 - najlepsze przepisy wielkanocne dla dzieci

 

 

Zajączek z plastikowej lub drewnianej łyżeczki


Masz w domu niepotrzebną łyżkę? To doskonale! Można z niej wyczarować prawdziwą wielkanocną ozdobę. Na odwróconej spodem do góry łyżeczce narysuj twarz zająca. Następnie doklejcie razem uszy i przygotujcie dla niego strój.

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!