Wielkanoc 2023. Jak poradzić sobie z rozłąką?

Wielkanoc 2023. Jak poradzić sobie z rozłąką?
Drukuj Skomentuj

Wielkanoc 2023 zbliża się wielkimi krokami. Niektórzy wiedzą już, że nie będą mogli spotkać się z bliskimi. Jak poradzić sobie z rozłąką? Jak wytłumaczyć dzieciom, że nie zobaczą babci i dziadka? Podpowiadamy.

Jak poradzić sobie z rozłąką w święta?


Choć to Boże Narodzenie uważane jest za najbardziej rodzinne święto, to brak możliwości spotkania się z najbliższymi w Wielkanoc również może boleć. Czasem zdarza się jednak, że ktoś zachoruje bądź nie może usiąść z nami przy stole ze względu na pracę. To samo dotyczy również nas. Jest to niezwykle przykra sytuacja, jednak są sposoby na to, by złagodzić cierpienie spowodowane rozłąką.

 

Sprawdź również: Zwyczaje wielkanocne 2023. Niektóre potrafią zaskoczyć


Świetnie sprawdzą się w tym celu komunikatory internetowe. Możliwość zobaczenia się i porozmawiania pozwoli choćby na ten moment skrócić odległość. Dla dzieci zobaczenie w ten sposób dziadków czy ukochanej cioci może dać bardzo wiele szczęścia.

 

Czytaj także: Przygotowania do Wielkanocy - jak zaangażować dziecko?


Warto również pokazać dziecku, jak duże zalety niesie za sobą spędzanie świąt w mniejszym gronie. Wówczas nie potrzebujecie tak wielkich przygotowań i możecie spędzić więcej czasu ze sobą. Poświęćcie więc ten okres na to, co lubicie najbardziej. Jeśli pogoda na to pozwoli, koniecznie wybierzcie się na wspólny spacer zamiast wyłącznie spędzać czas za stołem. Jeśli będzie padać – wybierzcie wspólny seans filmowy, wizytę w kinie bądź wspólne granie w planszówki. To pozwoli dzieciom zająć czymś głowę i sprawi, że nie będą tak dotkliwie odczuwać braku bliskich.

 


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!