Wielkanoc 2023. Jak spędzić czas przygotowań i święta z dzieckiem?

Wielkanoc 2023. Jak spędzić czas przygotowań i święta z dzieckiem?
Drukuj Skomentuj

Wielkanoc 2023 zbliża się wielkimi krokami. Warto czas przed świętami i dni świąteczne poświęcić rodzinie. Jak zaangażować dziecka w przygotowania i jak spędzić święta wielkanocne z dzieckiem? Podpowiadamy.

Wielkanoc 2023 z dzieckiem – pomysły na wspólne spędzanie czasu


Czas przygotowań do świąt powinniśmy wykorzystać maksymalnie. Włączenie dziecka do przygotowań sprawi mu w dużej mierze radość. Dziecko w wieku przedszkolnym może włączyć się w porządki i przygotowywanie świątecznych potraw.

 

Czytaj także: Wielkanoc 2023. Jak poradzić sobie z rozłąką?


Wspólne malowanie jajek to kolejna atrakcja. Robienie pisanek cieszy dzieci, ale i dorosłych w każdym wieku. Oderwijmy się więc od sprzątania czy gotowania i zróbmy piękne pisanki. Będziemy mogli włożyć je do święconki, a nawet przyozdobić nimi stół, co dzieci z pewnością zrobią z dumą. Warto również zachęcić dziecko do przygotowania świątecznych ozdób. Doskonale sprawdzą się stroiki na stół czy drzwi, ale też nieco prostsze – na przykład witraże na okna bądź świąteczne kartki.


Wspólnie możecie również wykonać ozdoby z masy solnej. Zajączki, kurczaczki czy pisanki wykonane tą techniką możecie podarować gościom na pamiątkę. Gwarantujemy, że twoje dziecko, wręczając samodzielnie wykonane ozdoby, będzie pękać z dumy.

 

Sprawdź również: Zwyczaje wielkanocne 2023. Niektóre potrafią zaskoczyć


Warto również zaangażować dziecko do przygotowywania święconki, a następnie wspólne wyjście do kościoła z koszyczkiem. Nie zapomnijcie również o Śmigusie Dyngusie. To święto, które kochają wszystkie dzieci. Oblewanie się wodą wnosi bowiem niebywałą radość.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!