Wielkanoc 2024. Wielkanocne ozdoby DIY do zrobienia z dziećmi

Wielkanoc 2024. Wielkanocne ozdoby DIY do zrobienia z dziećmi
Drukuj Skomentuj

Wielkanoc 2024 zbliża się wielkimi krokami. To doskonała okazja do wykonywania ozdób wielkanocnych z dziećmi – zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Oto proste ozdoby wielkanocne DIY do zrobienia na Wielkanoc

Ozdoby na Wielkanoc. DIY dla dzieci


Święta wielkanocne to doskonała okazja do przygotowania ozdób. To świetnie zajęcie dla dzieci, które chcą włączyć się w przygotowania do świąt, a jednocześnie rozwinąć umiejętności artystyczne. Jakie ozdoby wielkanocne mogą przygotować dzieci?

 

Sprawdź także: Najlepsze zabawy na deszczowe dni. Zapomnij o nudzie w domu


Najprostszą ozdobą wielkanocną do wykonania przez dziecko są wyklejanki. Wydrukuj więc wzór, który będzie można wykleić kolorowym papierem i zabierajcie się do roboty! Drugą świetną propozycją są wielkanocne witraże. To również proste, ale efektowne ozdoby.


Malowanie pisanek to coś, co lepiej zrobić w domu niż w przedszkolu. A kochają to wszystkie dzieci. Metod jest wiele, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Z kolei wielkanocne obrazki z odcisków kciuka to coś dla dzieci, które mają nieograniczoną wyobraźnię. To świetna, choć nieco brudząca zabawa, ale i tak warto ją wykonać.


Kartki wielkanocne DIY to coś, co z pewnością ucieszy członków rodziny. Wykonane przez dzieci kartki o wiele bardziej spodobają się rodzinie. Tylko nie zapomnijcie ich wysłać!

 

Sprawdź również: Zabawy dla dzieci w wieku 0-6 lat


Stemple z ziemniaków to kolejna propozycja zabawy wielkanocnej. Dorosły musi wykroić na ich przekroju kształty, takie jak jajka, zajączki czy kwiaty, a dzieci będą zanurzać je w farbce i tworzyć artystyczne obrazki.

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!