WILK I TRZY ŚWINKI, ORAZ LEŚNICZY CO STRZEŻE DZICZY - premiera spektaklu

WILK I TRZY ŚWINKI, ORAZ LEŚNICZY CO STRZEŻE DZICZY - premiera spektaklu
galeria zdjęć (4) Drukuj Skomentuj

Planowana premiera: 6 marca 2021
Spektakl dla dzieci od lat 5
Czas trwania spektaklu: 50 min
Muzyka na żywo
Tekst: Katarzyna Staniewska

Obsada:


Świnka 1 (żartownisia) – Kinga Matusiak-Lasecka
Świnka 2 (obżartuch) – Katarzyna Staniewska
Świnka 3 (przemądrzała) – Natalia Sacharczuk
Typ spod ciemnej gwiazdy / Wilk – Łukasz Staniewski
Leśniczy – Daniel Lasecki

Wilk i trzy świnki, oraz leśniczy co strzeże dziczy to spektakl inspirowany jest baśniami Braci Grimm, jednak teksty są w większości autorskie. Przedstawienie rozpoczyna się opowieścią o trzech świnkach, o tym jak opuściły rodzinny dom i znalazły miejsce, w którym każda, tak jak potrafiła, zbudowała swój własny domek. W historii pojawia się wilk, który niszczy dwa słabsze domostwa, ale dzięki sprytowi świnek, trzeciego nie udaje mu się zniszczyć i wilk zostaje przegoniony. Historię tę opowiada Leśniczy i tajemniczy mężczyzna w futrze.


Spektakl dotyka tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów, czy kultury. Przedstawienie kończy się szczęśliwie. Dwie strony konfliktu chcą spróbować złamać bariery i dać szansę na zbudowanie przyjaznej relacji.


Spektakl przygotowany przez zespół aktorski Teatru Andersena ma charakter kameralny, walizkowy i może być grany w każdej przestrzeni. Wykorzystuje pięć technik lalkowych: kolorowy teatr cieni (wykonany za pomocą epidiaskopu), lalki stolikowe (3 świnki i wilk), kukły („Wilk i siedem koźlątek”), marionetki sycylijskie („Lis i wilk”), pacynki („Czerwony Kapturek”).

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!