Wiosenna pobudka - scenariusz zajęć otwartych w grupie 3 i 4 latków

Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.
Wiosenna pobudka - scenariusz zajęć otwartych w grupie 3 i 4 latków
1.0
1 ocena
Oceń
Drukuj

Termin: 17.03.2016

Cel główny:

  • Zapoznanie z pierwszymi wiosennymi kwiatami, doskonalenie umiejętności wypowiadania się.


Cele szczegółowe: dziecko

  • zaśpiewa rytmicznie piosenkę powitalną
  • rozwiąże zagadkę
  • wysłucha utwór, odpowie na pytania dotyczące jego treści, dokona analizy i syntezy sylabowej
  • rytmicznie porusza się słysząc muzykę
  • dobiera odpowiednie ilustracje
  • zna zwiastuny wiosny
  • śpiewa znaną mu piosenkę
  • wykonuje kwiatek


Metody:

  • słowna: rozmowa słuchanie opowiastki, instrukcje n-la
  • oglądowa: sylwety, ilustracje
  • czynna: zadania stawiane dzieciom


Formy pracy:

  • indywidualna, grupowa


Pomoce:

  • Sylwety kwiatów do opowiastki „Wiosenna pobudka”, liczmany kwiatów, nagranie muzyki spokojnej, kolorowe chustki, ilustracje zwiastunów wiosny i nie tylko, słomki, kolorowe kartki, klej, nożyczki

 

Przebieg zajęć:


1. Powitanie zabawą wspólnie z rodzicami: „Witają się nasze…”.

2. Rozwiązanie zagadki, która jest temat dzisiejszych zajęć.

Kolorowe i pachnące, czy
w ogrodzie, czy na łące, zawsze
chętnie je zbieramy na bukiecik
dla swej mamy. (kwiaty)

3. Oglądanie teatrzyku sylwet do opowiastki „Wiosenna pobudka”, zapoznanie dzieci z pierwszymi wiosennymi kwiatami polnymi, rozmowa na temat treści utworu, wyjaśnienie niezrozumiałych zwrotów, analiza i synteza sylabowa nazw kwiatów

4. Zabawa ruchowa do muzyki M. Konarzewskiej „Kwitnące kwiaty” z wykorzystaniem chustek szyfonowych.

5. Zabawa dydaktyczna „Zwiastuny wiosny”. Dobieranie odpowiednich obrazków pasujących do zbliżającej się nowy pory roku, stosowanie określeń typu „…do wiosny pasuje”, „…do wiosny nie pasuje”.

6. Zabawa ruchowa do piosenki „Przyszła do nas wiosna”.

7. Zabawa słowna „Co nam dajesz, wiosno?” utrwalająca nazwy poznanych kwiatów, oraz zwiastunów wiosny.

8. „Wiosenne kwiaty” – wykonanie kwiatka przy pomocy słomki i kolorowych kartek. Wystawa prac.

9. Zakończenie zajęć, pożegnanie rodziców.

Opracowanie: Ewa Figura

Skomentuj

Skomentuj jako pierwszy!

Tagi