Wioska Hobbitów

Wioska Hobbitów

Dzieci 5- i 6-letnie z Przedszkola nr 12 w Koszalinie wyruszyły na wycieczkę do Sierakowa Słowieńskiego do wioski Hobbitów. Początek dnia nie zapowiadał się wesoło, gdyż przywitał nas deszczem. Jechaliśmy pełni niepokoju, czy uda nam się wycieczka.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że zza chmur wygląda słoneczko. W wiosce powitał nas Hobbit, który wprowadził nas do swojej krainy. Otrzymaliśmy od niego mapę wskazująca nam drogę do Goluma. Mielimy tam dotrzeć, by wykraść pierścień władzy. Droga prowadziła przez las. Na skraju lasu spotkaliśmy wróżkę Elfów, która pokierowała nas do Królowej Elfów zamieniając nas w czerwoną drużynę Hobbitów. Idąc w jej stronę zbieraliśmy dla Niej bukiet polnych kwiatów. Królowa dała nam „siłę”, byśmy mogli pokonać po drodze wszystkie złe moce.

Wyruszyliśmy w dalszą drogę. Nagle zaatakowały nas Trolle, których bardzo się przestraszyliśmy. Odwracając ich uwagę udało nam się uciec. Niestety w dalszej drodze spotkaliśmy Orki, które kazały nam śpiewać i tańczyć.

Następnie dotarliśmy do Starej Kuźni Krasnoluda, który wykonał dla nas pamiątkowy pierścień. W dalszej drodze czekała na nas czarownica, która wskazała nam drogę do Goluma. Idąc do niego śpiewaliśmy kołysanki, by go uśpić. Niestety Golum był czujny. Bardzo się go baliśmy. Jednak jako czerwonej drużynie Hobbitów udało nam się wydobyć od niego pierścień władzy, z którym szybko uciekaliśmy. Po powrocie do wioski, pełni emocji z apetytem zajadaliśmy pieczone kiełbaski. Zabawa była wspaniała. Zdobyty pierścień zabraliśmy do przedszkola.


Opracowała: Monika Szałajko

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi