Niepubliczne Przedszkole Kids Island (Wrocław)

Niepubliczne Przedszkole Kids Island
zobacz więcej (12)
Adres:
Muchoborska 16, Wrocław
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

 • język angielski
 • logopeda
 • psycholog
 • ceramika
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • basen
 • warsztaty dla rodziców
 • oczyszczacz powietrza
 • parking
 • własny ogród
 • zajęcia sportowe

Opis obiektu

Niepubliczne Przedszkole Kids Island zostało stworzone z myślą o rodzicach, którzy stawiają większe wymagania placówkom oświatowym. To miejsce jest nie tylko Przedszkolem, w którym dzieci się uczą, bawią, odbywają zajęcia dodatkowe. To miejsce to: domowa atmosfera, wykwalifikowana kadra, troska i indywidualne podejście do każdego dziecka.  Cenimy sobie współpracę z rodzicami, ale dobro dziecka stawiamy ponad wszystko. Stworzyliśmy miejsce, gdzie nie można się nudzić, gdzie dziecięca ciekawość jest doceniana. W Przedszkolu mamy trzy grupy 5-6 - latki, 4 - latki i 3 - latki. Warunki lokalowe są bardzo dobre, posiadamy 3 sale, jedna z nich wyposażona jest w dwie toalety, a dla starszych grup toaleta znajduje się na korytarzu. Mamy szatnię z toaletą dla gości, zaplecze kuchenne oraz dobrze wyposażony plac zabaw. Współpracujemy z doświadczoną firmą cateringową, która specjalizuje się w cateringu dla dzieci. W toku naszej codziennej pracy:...

Galeria

Program nauczania

W naszym przedszkolu realizujemy podstawę programową zgodną z obowiązujacymi przepisami prawa oświatowego i wymaganiami stawianymi nam przez odpwiednie instytucje. Ponadto, podejmujemy szereg działań dodatkowych. 

Przedszkole bierze udział w ogólnopolskich akcjach i projektach takich jak:

– BohaterOn;
– Wspólne śpiewanie hymnu z okazji 11 listopada w ramach akcji Szkoła do hymnu;
– Kubusiowi Przyjaciele Przyrody;
– Czyściochowe Przedszkole;
– Profilaktyka próchnicy u dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 5 roku życia;
– Program profilaktyczny dotyczący zdrowego żywienia
– udział w akcji Zdrowo i Sportowo.

Na bieżąco, zgodnie z kalendarzem, obchodzimy różne święta i uroczystości, takie jak: festyny rodzinne, plenery malarskie, konkursy plastyczne, bal karnawałowy, święta nietypowe (np. Dzień Pluszowego Misia, Dzień Gofra, Dzień Wody, Dzień Herbaty, Dzień Majowej Łąki). W przedszkolu obchodzimy uroczyście przygotowania do świąt, spotykamy się z Mikołajem i zjadamy wspólny świąteczny obiad.

Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że w naszym przedszkolu codziennie odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Poprzez śpiew i zabawę dzieci oswajają się z tym językiem i nabywają nowy zasób słownictwa. 

Organizujemy także m.in:

– warsztaty ekologiczne;
– warsztaty związane ze zdrowym odżywianiem;
– warsztaty pszczelarskie połączone z wykonywaniem samodzielnie przez dzieci świec z wosku;
– spotkania z policjantem, strażakiem, lekarzem, stomatologiem;
– warsztaty z cyklu Spotkania z Muzyką, w trakcie których dzieci mają możliwość zapoznawania się z różnymi instrumentami i śpiewania inspirujących piosenek;
– studio nagraniowe- zabawy z głosem połączone z nagrywaniem piosenki

Dla osób chętnych, organizujemy zajęcia dodatkowe, które opłacane są poza czesnym. Oferujemy m.in. tenis, taniec, glinolandię, robokolocki, karate czy basen.

Kolorowanki